Osmnáctiletý motokrosař Špaček zemřel

Osmnáctiletý motokrosař Michael Špaček brzy ráno zemřel. Mladý jezdec podlehl vážným zraněním, která utrpěl při nehodě 26. září během závodu v Lokti nad Ohří. Špačkovi se tehdy při jednom z posledních skoků zasekl motor a následoval nekontrolovatelný pád. Juniorskému mistru Evropy ve třídě MX2 z roku 2007 poté navíc spadl motocykl na hlavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklista | Foto: Jan Rosenauer

Špaček byl v kritickém stavu už od prvního dne, záchranáři ho transportovali vrtulníkem a v plzeňské fakultní nemocnici ho lékaři udržovali v umělém spánku. Jeho stav se poté zhoršil kvůli otoku mozku a infekci v hrudní dutině. Na začátku minulého týdne došlo u mladého jezdce k mírnému zlepšení, ale poté přišlo další zhoršení.

Michael Špaček se narodil 28. března 1991 ve francouzském Montélimaru. Od malička ho trénoval jeho otec Stanislav, matka Andrea pracovala jako jeho manažerka. První závod absolvoval v sedmi letech. Před dvěma lety se stal juniorským mistrem Evropy ve třídě MX2 a sbíral i další úspěchy.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme