Ospalý vyhrál anketu o nejlepšího českého triatlonistu. Už podeváté

Filip Ospalý z týmu Ekol Brno se stal už podeváté vítězem ankety o nejlepšího českého triatlonistu. O 14 bodů porazil v hlasování Vendulu Frintovou, která na mistrovství Evropy jako první česká triatlonista získala medaili na olympijské trati, když vybojovala stříbro.

Triatlonisté

Triatlonisté | Zdroj: ČTK

Ospalý byl vítězstvím právě proto překvapen. Jeho nejcennějším úspěchem v minulé sezoně byl triumf v St. Pöltenu na polovičních ironmanských tratích, kde se sešla vynikající konkurence. Ospalý tam navíc překonal běžecký rekord závodu.

Na mistrovství Evropy ve středním triatlonu ve Wiesbadenu vybojoval závodník brněnského Ekol Teamu stříbro.

V současné době bojuje Filip Ospalý o nominaci na svou čtvrtou olympiádu, k tomu by ale potřeboval vyhrát evropský šampionát, který se koná v dubnu v Ejlatu.

Vendula Frintová dokázala v loňské sezoně na mistrovství Evropy vybojovat stříbro, i přestože závodila s únavovou zlomeninou nohy, která jí zhatila plány pro značnou část sezony.

Třetí skončil v anketě o nejlepšího českého triatlonistu specialista na dlouhý triatlon Petr Vabroušek.