Ostrava přetlačila v parádním volejbalovém souboji Jihostroj a vede 2:1

Volejbalisté Ostravy dokázali ve třetím finálovém duelu zvítězit na domácí palubovce nad českobudějovickým Jihostrojem 3:2 na sety a ve finálové sérii se ujala vedení 2:1 na zápasy. Čtvrtý zápas se hraje už zítra, znovu na palubovce Ostravy, hraje se na čtyři vítězná utkání.

Finále play off volejbalové extraligy mužů, 1. zápas, VK Jihostroj České Budějovice - VK Ostrava 19. dubna v Českých Budějovicích. Zleva Petr Michálek z Jihostroje, Tomáš Široký a Zdeněk Haník z Ostravy, a Peter Pláteník z Jihostroje. | Zdroj: ČTK

V úvodním setu to vypadalo, že Ostrava umí skvěle využít domácího prostředí, Slezané dlouho vedli, jenomže za stavu 18:15 se Jihostroj rapidně zlepšil a čtyřmi body v řadě skóre otočil. Koncovku úvodní sady Jihočeši ustáli a vyhráli 25:23.

Scénář druhé sady byl hodně podobný tomu v prvním setu, s tím rozdílem, že tentokrát Ostrava definitivní zvrat nepřipustila a naopak výbornou hrou v útoku dokázala sadu získat pro sebe. Jihostroji selhala v koncovce přihrávka a Ostrava proměnila útok vedený přes Michaloviče ve vítězný bod – 25:22.

Ostrava měla skvěle rozehraný třetí set, zejména v jeho úvodu České Budějovice jednoznačně přehrávala, i díky parádnímu výkonu Michaloviče na servisu. Domácí znovu ztratili čtyřbodový náskok a sadu ukončil přímým bodem z podání českobudějovický Kriško.

Vynikající volejbal nabídla zaplněné hale také čtvrtá sada utkání, ve které měla mírně navrch Ostrava, a i když Jihostroj v koncovce mohutně náskok soupeře stahoval, domácí dokázali proměnit pátý setbol a poslali zápas do tie-breaku.

V něm se Ostrava dopracovala až ke třem mečbolům, po servisu Maulera dokázali domácí proměnit hned ten první, vyhráli 3:2 na sety a ve finálové sérii vedou 2:1 na zápasy.