Otec Knapkové fandil na tribuně, Synek ji provázel na břehu coby cyklista

Česká olympijská výprava získala v Londýně první zlatou medaili. Na veslařském kanálu v Etonu se o ni postarala skifařka Miroslava Knapková. Životní závod své dcery sledoval přímo na tribuně i její otec Miroslav Knapek a s ním mnoho dalších fanoušků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Knapek | Foto: Jiří Hošek

Mirce Knapkové přišel fandit i její veslařský kolega a včerejší stříbrný medailista ze závodu mužů Ondřej Synek. Ten ale místo tribuny zvolil raději ‚mobilní‘ formu podpory.

„Já pojedu na kole vedle jejího závodu, už teď jsem trochu nervózní, ale těším se na to. Ale na druhé straně musím říct, že pro mě už je to trochu úleva, protože mám po závodech a jsem v klidu,“ popisoval hodinu a půl před ženským skifařským finále, jak ho bude prožívat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zahraniční zpravodaj Jiří Hošek sledoval závod Mirky Knapkové na tribuně spolu s jejím otcem a českými fanoušky

Po dojezdu zlaté veslařky tribuny bouřily. Svůj hlas rozhodně nešetřil ani Miroslav Knapek.

„Mít dceru olympijskou vítězkou, to zní fantasticky. Doteď se mi zalyká hlas dojetím. Byl to fantastický závod, jí i nám všem se splnil sen,“ líčil šťastně.

Závod přitom nevypadal vůbec dramaticky. „Ono se to tak zdá. Ale nasadila velké tempo, snažila se ho vydržet. Rozvrhla si dobře síly, nespoléhala na náhodu,“ řekl Miroslav Knapek.

Mezi fanoušky na tribuně byl také známý brněnský kardiolog Tomáš Kára. Ani on tak hladký průběh závodu nečekal.

Snažila jsem se vydržet až do konce, usmívá se zlatá skifařka Knapková

Číst článek

„Nikdy jsem takový průběh závodu ve finále takové soutěže, jako je mistrovství světa nebo olympiáda, neviděl. Obdivuju Mirku, jakým způsobem to dokázala zajet,“ radoval se Kára a doplnil:

„Finále olympiády je nejtěžší závod, jaký si kdo dokáže představit. I za normálního stavu, pokud je veslař ve vynikající formě, je to nejtěžší závod života. A při zranění, které Mirka má, podala výkon, který se nedá nazvat jiným než obdivuhodným. A moc jí k tomu blahopřejeme.“

Pro české diváky u veslařského kanálu byl závod životním sportovním zážitkem. „Rozhodně je největší. Už olympiáda samotná je úžasná, a když tady ještě Mirka vyhraje zlato, to je euforie, to se nedá jinak popsat,“ vyprávěl jeden z nich.

Jiří Hošek, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme