Padesátý ročník Velké ceny se v Brně pojede, o dalších není jasno

Velká cena Brna se letos pojede. Pořádání jubilejního 50. ročníku motocyklového závodu dnes potvrdil španělský promotér Dorna. V případě problémů s financováním ale Brno s dalšími ročníky závodu počítat nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Valentino Rossi (Fiat Yamaha Team) při Grand Prix České republiky | Foto: Tomáš Adamec

V nizozemském Assenu dnes jednali zástupci brněnského automotodromu se španělským promotérem, společností Dorna, a podle jejich společného prohlášení se letošní padesátý ročník Velké ceny v Brně pojede.

Pořadatelé přitom kvůli nejasnostem ve financování na začátku týdne pozastavili předprodej, v reakci na potvrzení závodu jej ale znovu spustí.

Zatím ale není jasné, kdo zaplatí promotérské firmě zalistovací poplatek, který pro letošní rok činí asi 80 milionů korun.

„Teď by měly všechny další kroky směřovat k tomu, aby se podařilo najít řešení, aby se podařilo uhradit včas letošní závazky. Pokud se to povede, tak aby byl prostor jednat o ročníku 2016 a dále,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí závodiště Jiří Smetana.

Peníze má připravené Jihomoravský kraj, město Brno i ministerstvo školství. Instituce se ale zatím nedohodly na způsobu a podmínkách, za kterých veřejné podmínky pošlou organizátorům závodu.

Společnost Dorna ve svém vyjádření také řekla, že pokud nebude do 16. srpna jasno o způsobu financování dalších ročníků, nemůže s nimi jihomoravská metropole nadále počítat.

„Pan Ezpeleta (šéf společnosti Dorna, pozn. red) řekl, že bude souhlasit s budoucností GP v Brně pouze za podmínky, že bude podepsána smlouva na roky budoucí, která bude garantovaná některou ze státních institucí. On bude jednat se státní správou, nás z toho kola vyloučil,“ vysvětluje ředitelka Masarykova okruhu Ivana Ulmanová.

Masarykův okruh v Brně - Grand Prix silničních motocyklů | Foto: Michal Jindra

Tomáš Jelen, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme