Paralympiáda bude mít také dobrou atmosféru, říkají Češi žijící v Riu. Prodalo se už 1,5 milionu lístků

Po menším zájmu na začátku prodeje vstupenek na paralympijské hry projevují obyvatelé Ria zvýšený zájem. Pořadatelé mají už teď jasno, že prodají více než polovinu lístků a některá finále jsou už před začátkem soutěží vyprodaná. Poznávají to i Češi žijící v Riu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rio se připravuje a těší na paralympijské hry | Foto: Pavel Petr

„Brazilci ze začátku byli trošku negativní, že nebyly prodané lístky, že to bude smutné. Pak se během tří dnů prodalo asi 40 procent lístků. Pro rodinu Češky, která sem jede, jsem sháněla lístky na plavání a už jsem je nedostala,“ říká Jaroslava Kubíčková, Češka žijící v Riu.

Ještě před třemi týdny to vypadalo na katastrofální nezájem ze strany Brazilců. Prodáno bylo jen 12 procent z celkového počtu dvou a půl milionu vstupenek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pláži Copacabana jde zaslechnout i čestinu. A olympijské i paralympijské atmosféře mluvil krajankami reportér ČRo Pavel Petr

V posledních dnech ale pořadatelé prodávají lístky po statisících každý den a překročili hranici 1,5 milionu. „Pokud bude prodej pokračovat tímto tempem, budou paralympijské hry vyprodány,“ říká mluvčí organizátorů Mario Andrada. Pomáhají i velké ambice domácích účastníků.

Podporu budou mít i čeští paralympionici nejen od týmu, ale také od krajanů, kteří v Brazílii žijí. „Na olympiádě jsme byli na tenise, atletice i na kánoích. Pohybovali jsme se i v prostředí Českého domu, takže jsme si atmosféru užili ze všech úhlů pohledu,“ vzpomíná Jaroslava Kubíčková.

Ze dveří sloupli Kulhavého i Špotákovou. Čeští paralympionici se zabydlují v Riu

Číst článek

Přitom přímo v Riu to lidé s hendikepem nemají vůbec lehké. „Když čas od času vidím vozíčkáře, říkám si, že to tu musí mít těžké. Ale pár vozíčkářů znám a obdivuji lidi, kteří dokážou svůj hendikep odvrátit a začít sportovat,“ svěřuje se Radka Chobotová a znovu se těší i na atmosféru.

„Spousta lidí v ulicích, všichni nadšení, podniky otevřené až do rána. Prostě úžasná atmosféra,“ těší se krajanka.

Jaroslava Kubáčková i Radka Chobotová v Riu žijí dlouhodobě | Foto: Pavel Petr

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme