Pardubice žijí Londýnem, na olympiádu se těší i plavkyně Štěrbová

Když se v Pardubicích řekne Nagano, můžete si být jisti, že každý hokejový fanoušek zpozorní. Slavné vítězství české hokejové reprezentace na zimních olympijských hrách v roce 1998 mají Pardubičtí stále v paměti. Teď se ale jejich zájem začíná upínat k blížím se letním olympijským hrám v Londýně. Na rušné Třídě Míru totiž ve čtvrtek odstartovala kampaň Žijeme Londýnem, která propaguje největší sportovní událost planety v roce 2012 a myslí i na české olympijské úspěchy z let minulých.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kampaň Žijeme Londýnem | Foto: Jana Huzilová

Příjezd tradičního červeného double-deckeru, který je symbolem kampaně Žijeme Londýnem si nenechali ujít hlavně místní školáci, kteří se při zahájení výstavy olympijských fotografií v centru města setkali se známými sportovci.

"Líbilo se mi to a vím, že si nemám nikdy nic dávat. A i když to bolí, mám se snažit ještě víc." .... "Souhlasím s Honzou a určitě žijeme Londýnem," říkají žáci sedmé třídy jedné pardubické základní školy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kampaň Žijeme Londýnem zavítala do Pardubic

"Dozvěděli jsme se, že když jsou olympijské hry, vojáci složí zbraně a neválčí, " dodává další ze školáků.

Ti mladší z páté třídy zase se zájmem poslouchají audiozáznam doprovázející jednu z velkoformátových fotografií. Jsou na ní čeští hokejisté v Naganu.

"Docela se těším, ale zimní mám radši, protože mě baví hokej," říká další z pardubických žáků místní základní školy.

Rozdávání podpisů do památníčků školáků a školaček zaměstnalo hned několik držitelů olympijských medailí. Ti přišli podpořit nejen české olympioniky, ale také propagovat sport a olympijskou myšlenku.

Štěrbová: Děti mohou změnit názor na sport

"Myslím, že cílem kampaně je spíš ovlivnit myšlení mladých lidí a ukázat jim, co může sport přinášet, jak může zlepšit život. A to je správná myšlenka této akce," říká bronzový medailista z Vancouveru běžec na lyžích Martin Koukal.

"Jsem ráda i proto, že je to i pro děti, u kterých se dá změnit názor na sport," souhlasí s Martinem Koukalem plavkyně Lenka Štěrbová, která loni ve svých šestnácti letech přeplavala kanál La Manche. Na olympijské hry se moc těší, i když je bude sledovat jen v televizi. Ale žít olympiádou bude celá její rodina.

"Mění se úplně systém tréninků, abychom stihli naše oblíbené disciplíny," směje se Štěrbová, která si stejně jako ostatni sportovní fanoušci musí na zahájení olympijských her v Londýně ještě 266 dní počkat.

Alena Benešová, Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme