Patnáctileté plavkyni Seemanové v Baku těsně unikla medaile

Plavkyně Barbora Seemanová obsadila v závodě Evropských her na 100metrové trati volným způsobem 4. místo. Od medaile na druhé nejsilnější trati dělilo 15letou reprezentantku 1,66 sekundy.

Barboře Seemanové chyběly necelé dvě vteřiny na medaili z EH

Barboře Seemanové chyběly necelé dvě vteřiny na medaili z EH | Zdroj: ČTK

„Druhá padesátka byla hodně těžká. Viděla jsem, že mi ujížděly, ale snažila jsem se aspoň na čtvrté místo,“ řekla po finále na 100 metrů volným způsobem patnáctiletá plavkyně Barbora Seemanová.

Závod vyhrála Nizozemka Marrit Steenbergenová před dvojicí Rusek. Na třetí Marii Kameněvovou ztratila rodačka z Prahy sekundu a 66 setin.

„Jsem úplně spokojená a moc ráda za čtvrté místo. Byla jsem pátá nalosovaná a skončila jsem čtvrtá. Čas sice nevyšel, ale osobáky jsem si udělala v semifinále v rozplavbách,“ připomněla Barbora Seemanová svůj včerejší čas 56,47.

Finále se zúčastní i sedmnáctiletý Marek Osina. Kroměřížský závodník skončil v semifinále polohového závodu na 200 metrů na šestém místě. Naopak Josef Moser se do finále stovky volným způsobem neprobojoval.