Pátou velkou cenou pokračuje program mistrovství světa vozů Formule 1

V Barceloně přitom bude pozornost fanoušků poutat především domácí jezdec Ferrari Fernando Alonso. Ten s italskou stájí prodloužil čerstvě smlouvu až do roku 2016 a úspěšnost vzájemné spolupráce chce nyní potvrdit i na oblíbeném domácím okruhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brit Lewis Hamilton projíždí vítězně cílem Velké ceny Číny - třetího závodu mistrovství světa formule 1 | Zdroj: ČTK

Sezóna přitom začala pro rodáka z Ovieda i pro celý tým Ferrari tragicky. Rudý vůz byl od jejího začátku daleko za špičkou, vše zlé ale jako by mávnutím kouzelného proutku obrátilo ne prospěch italské stále při poslední velké ceně Turecka, ve které Alfonso poprvé vystoupal na stupně vítězů.

„Velice důležitý závod a výsledek pro nás! Víte jaký jsme měli start do sezóny, udělali sjem ale pár změn na autě a hned to bylo znát. Je to obrovská motivace do další práce."

Naráží Alonso po 3. místě v Istanbulu mimo jiné na fakt, že Ferrari pomohlo k technickému posunu vpřed především nové testování v aerodynamické tunelu Toyoty v Kolíně nad Rýnem.

Podobné zařízení v Maranelklu totiž jak se příliš pozdě zjistilo bylo špatně kalibrované a tudíž z něj vycházela špatná data i následně špatné výsledky Ferrari v závodech.

„Snažili jsme se nasbírat co nejvíce dat z auta, tak aby náš turecký úspěch nebyl ojedinělý. Udělali jsem ještě nějaké změny, pracovali jsme i na tom abychom věděli co nejvíce o tom jak se budou v Barceloně chovat pneumatiky, které letos hodně rozhodují.Vše musíme dotáhnout do konce, i proto že mezi závody v Barceloně a Monaku není mnoho času."

Popisuje Alonso dění v italské stáji před závodem v Barceloně, který bude samozřejmě jako každý rok specifický právě pro tohoto španělského pilota. Zdejší okruh přitom ale znají důvěrně všichni jezdci ve startovním poli.

„V Barceloně všechny stáje v zimě testují, samozřejmě je velký rozdíl v teplotě trati při testech a nyní v závodě, okruh ale znají skvěle jak jezdci tak inženýři. Já osobně mám samozřejmě obrovskou motivaci, chci udělal fanouškům radost a moc se na to těším."

Vyhlíží domácí závod Fernando Alonso. Ten v Turecku ztratil na vítězného Vettela pouhých 10 sekund, pokrok svůj i celé stáje Ferrari ale bude muset potvrdit až dnes od čtrnácti hodin, kdy VC Španělska odstartuje.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme