Pavelec přispěl Winnipegu k zisku alespoň bodu v Torontu

Brankář Ondřej Pavelec pomohl svým výkonem Winnipegu k bodu. V nočním utkání hokejové NHL prohráli Jets na ledě Toronta 3:4 po samostatných nájezdech. Čtyřiadvacetiletý brankář zastavil dvacet střel soupeře a nestačil pouze na kombinace útočného dua Joffrey Lupul, Phil Kessel.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Lupul vstřelil dvě branky a dal rozhodující nájezd. Kessel, nejproduktivnější hráč NHL, pak zařídil gól a dvě asistence.

Hokejisté Toronta ani jednou v zápase nevedli. Za Winnipeg dal první branku v desáté minutě Tobias Enström. Přestože těsný náskok za chvíli ztratil, ve druhé části dokázal dát dva góly a znovu o jeden vedl.

Osudnou se pak Jets stala 48. minuta, ve které během dvou oslabení dvakrát inkasovali.

V nájezdech český gólman nejdříve vychytal Kessela, pak ho ale překonali Lupul i Matt Frattin. Z jeho tým neskóroval nikdo. Pavelec si tak zhoršil bilanci penaltových rozstřelů v kariéře na tři výhry a deset porážek.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít