Pchjongčchang napotřetí uspěl, uspořádá ZOH 2018

Už v prvním kole volby se členové Mezinárodního olympijského výboru rozhodli pro jihokorejské město. Pchjongčchang získal nadpoloviční většinu hlasů a porazil francouzské Annecy a německý Mnichov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Medaile na XXI. ZOH ve Vancouveru 2010 | Foto: © VANOC/COVAN

Pchjongčchang se pokoušel už o pořádání her 2010 a 2014, v obou případech ale prohrál. Dalším plusovým bodem byl fakt, že poslední olympijské hry v Asii byly v roce 1998 v japonském Naganu a při rotaci pořadatelství po kontinentech neměla evropská střediska po Rruské Soči v roce 2014 velkou šanci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pár minut po volbě popisoval východoasijský zpravodaj Robert Mikoláš ve vysílání pocity pořadatelů ZOH 2018

V Asii byly zimní olympijské hry jen dvakrát a pokaždé na nich Česko, popřípadě Československo získalo zlatou medaili. V Sapporu 1972 se radoval Ondrej Nepela, v Naganu to byl zase hokejový tým.

Podle předsedy Českého olympijského výboru Milana Jiráska to byla jasná volba právě kvůli předchozím neúspěchům: ,,Navíc s francouzskou kandidaturou se moc nepočítalo, protože o nich nebylo dlouho slyšet. Myslím, že to dopředu trochu vzdali."

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Mnichově sledovala volbu Klára Stejskalová

Naopak Mnichov a jeho přilehlá sportoviště byl o něco vážnějším kandidátem, navíc co do sportovišť má už velkou část z nich zajištěnu a téměř připravenu. I proto zavládlo v Mnichově velké zklamání, přesto by se měl velmi pravděpodobně pokusit za čtyři roky o další kandidaturu.

Robert Mikoláš, Klára Stejskalová, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme