Peloton vjede na Tour do hor. König se těší, Bárta se smiřuje s 15 kily navíc

Etapa sice krátká, ale o to výživnější čeká dnes cyklisty na Tour de France. Nebude to sice letos poprvé, co vyjedou do cíle na kopec, ale tentokrát pošlapou na vrchol nejvyšší kategorie. A bude se to týkat i čtyř Čechů. Každý se ale na etapu, do které odstartují z Tarbes, dívá trochu jinak.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stoupání na Col de Feuilla | Foto: Markéta Navrátilová

Jediným z české čtveřice, který si lebedil v etapách úvodního týdne, byl vítěz té do Le Havru Zdeněk Štybar.

Vyhlášený klasikář dal spoustu energie i do průběžného 10. místa celkového pořadí. Zregenerovat, s vidinou pyrenejských stoupání, se chystal o dni volna. „Na kolo půjdeme, zbytek dne ale proležím na pokoji,“ plánoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leopold König horské etapy vítá. To je cyklistika, kterou mám rád, hlásí

I proto, že se dnes úplně změní styl závodění, bude také Jan Bárta, který se při každé vhodné příležitosti snaží ujet do úniku, vidět na špici závodu asi mnohem méně. I kvůli své postavě, která mu pomáhá na rovinách, ale v kopích je přítěží.

„Když má člověk dobré nohy, tak se mu jede celkem dobře. Pořád ale tahám do kopců o 15 kilo víc než někteří jiní, a to pak jde v těch dlouhých kopcích poznat,“ vysvětluje český časovkářský mistr.

Zaútočí Froome v první horské prověrce? Teprve teď začíná Tour, varuje König

Číst článek

To role superdomestiků Kreuzigera a Königa se změní jen málo. Roman Kreuziger dál bude pracovat pro Alberta Contadora, ale teď už v prostředí, které je mu milejší. A ještě více si změnu profilu z úsečky na křivku užije Leopold König.

„Těším se, hory, Pyreneje, Alpy, to je to pravé závodění. Má být i hezké počasí, to je ta hezká cyklistika, kterou mám rád,“ libuje si Leopold König, i když nepojede na vlastní výsledky, ale bude dál k ruce vedoucímu muži v celkové klasifikaci Chrisi Froomovi.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme