Pešek nejspíš nepojede víkendovou MotoGP v Brně, v ohrožení také Abrahamův start

Motocyklovému jezdci Lukáši Peškovi hrozí, že o víkendu bude chybět na domácí Grand Prix v Brně. Český závodník zatím nezajistil finance, které má podle smlouvy zaplatit týmu Ioda Racing za start v seriálu MotoGP. Ohrožen je také start Karla Abrahama.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motocyklový závodník Lukáš Pešek | Zdroj: ČTK

Lukáš Pešek má s týmem Ioda Racing podepsanou smlouvu, na základě které je povinen platit určitou finanční částku, jejíž výši nechtěl při uzavření dohody specifikovat. Ta je určena pro týmové náklady a pochopitelně se pohybuje v řádech milionů. Údajně navíc reálně hrozí, že by rodák z Prahy nemusel odjet až polovinu závodů.

Na dnešní tiskové konferenci Lukáš Pešek přiznal, že se podařilo zaplatit jen jednu splátku, zatímco na další se už peníze nenašly. S tím souvisí také otazník nad startem sedmadvacetiletého jezdce na Grand Prix v Brně. Sám Pešek řekl, že v tuto chvíli není schopen říci, jestli v pátek nastoupí nebo ne. Zatím to ale vypadá spíše na jeho absenci při brněnských závodech.

Otazník visí také nad startem druhého české jezdce v MotoGP Karla Abrahama, který měl o víkendu v Indianapolis těžký pád a do závodu nenastoupil kvůli naražené patě a pohmožděnému levému ramenu. Lehká zranění na něm byla znát i během dnešní tiskové konference.

O Abrahamově účasti tak zřejmě rozhodne až páteční trénink. Sám jezdec ale věří, že se na start závodu na Masarykově okruhu v Brně postaví.

Eva Kaiserová, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme