Pešek si závod v Brně i přes pád užil, Abraham končil v bolestech

Tisíce fanoušků dorazily o víkendu do Brna, aby si užily motocyklový svátek v podobě Velké ceny České republiky. Čeští příznivci ale příliš důvodů k jásotu neměli. Lukáš Pešek ukončil závod MotoGP pádem, Karel Abraham dojížděl s bolestmi ramene hodně vzadu. Potěšil jen Jakub Kornfeil osmým místem v kategorii Moto3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Abraham (vpravo) před Lukášem Peškem. V cíli kvalifikace v Brně byl ale Pešek lepší. | Zdroj: ČTK

To další dva Češi v Brně vůbec nebodovali. Lukáš Pešek se hned po startu dostal před Karla Abrahama, ale po pádu ve třetím kole odstoupil z dvacáté pozice. Ale paradoxně byl docela spokojen.

"Já musím říct, že jsem si to možná užil víc, než jiné závody, které jsem dojel úplně poslední. Měl jsem alespoň pocit, že tam nejsem jenom do počtu. Celkově se to trénink od tréninku zlepšovalo, ani warmup nebyl špatný. Pokud s takovým pocitem začnu i v pátek v Anglii, tak by to vůbec nemuselo být špatné."

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Pešek a Karel Abraham po závodě v Brně

To Karel Abraham do Anglie zřejmě nepojede a bude raději odpočívat. Rameno ho i přes anestetika hodně bolelo a tak byl rád, že v Brně splnil cíl - viděl šachovnicový praporek. Nakonec jako devatenáctý v pořadí.

"Byl jsem hodně rád, že je ten závod za mnou, respektive jsem se strašně těšil do boxu, až sesednu a pohnu rukou. Protože už jsem tu motorku vyloženě nemohl udržet. Je to teď opravdu hnusný pocit a bolí to."

Na devadesát procent tak Abraham vynechá závod příští týden v Silverstonu. Nováček Mark Marquéz si čtvrtým vítězstvím v řadě pojistil vedoucí pozici v MotoGP a velmi jistým krokem kráčí k premiérovému titulu světového šampióna. Pedrosa ani Lorenzo na dravé mládí dnes nestačili.

Eva Kézrová, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme