Pět týdnů a šestkrát na hřišti. Trump v sobě vášnivého golfistu nepotlačil

Donald Trump je ve funkci amerického prezidenta šestý týden. Novináři ho za tu dobu častokrát spatřili na golfovém hřišti a kritizovali, že se vládnutí nevěnuje dostatečně. Trump si mimo jiných zahrál třeba se současnou světovou trojkou Rorym McIlroyem. Golfu se ale američtí prezidenti oddávali i v minulosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident USA Donald Trump na golfu | Zdroj: Reuters

„Obama hrál golf víc než Tiger Woods. Na to nemáme čas, musíme pracovat,“ kritizoval Donald Trump při prezidentské kampani předchůdce Baracka Obamu a sliboval, že ve funkci se své oblíbené kratochvíle vzdá.

Jenže vášnivého golfistu v sobě nepotlačil a novináři z Washington Post spočítali, že na hřiště se za pět týdnů vydal už šestkrát. S Obamou tak zatím hrají téměř remízu, jak připomíná šéfredaktor golfextra.cz Jan Fait.

Přehrát

00:00 / 00:00

Donald Trump - už si zahrál partičku i s Rorym McIlroyem z absolutní světové špičky a mezi jamky mizí často

„Barack Obama měl tři sta šest odehraných kol za dvě prezidentská období, což je v poměru víceméně hodně podobné jako šest kol za pět týdnů.“

Naposledy pozval Trump na hřiště současnou světovou trojku Roryho McIlroye ze Severního Irska. Někteří golfoví fanoušci to nesli nelibě a McIlroye označovali za fašistu či bigota. Mezi hráči se ale Trump podle Faita těší respektu.

„Rory McIlroy řekl, že by si šel zahrát partičku. Donald Trupm je s golfem hodně spjatý, takže golfisté i kvůli tomu, aby si ho nijak nerozhádali, tam žádné vymezení nebylo,“ doplnil Fait.

Trump i Obama ovšem zaostávají za některými svými předchůdci. Golf byl pro řadu z nich hlavním koníčkem. Zároveň však taky trochu utajovanou činností, protože stále nese punc sportu pro nejvyšší vrstvy.

„Třeba prezident Eisenhoweru měl odehrát osm set kol, hodně hráli golf i Bill Clinton a Kennedy, ale oni se většinou snažili, aby o tom veřejnost nevěděla. V té době to třeba šlo, dneska přeci jen máme sociální sítě,“ shrnul golfovou tradici amerických prezidentů Jan Fait.

Petr Havlíček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme