Pětibojař Svoboda si zajistil na MS účast na olympiádě

Český pětibojař David Svoboda skončil na mistrovství světa devátý. Zásluhou tohoto výsledku má tak jistou účast na londýnské olympiádě, kam se zatím kvalifikoval jako jediný z českých reprezentantů. Závod v Římě vyhrál Rus Alexander Lesun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Svoboda při skoku | Foto: Štěpán Pokorný

Svobodovi pomohly k přímé kvalifikaci také výsledky ostatních pětibojařů. Sedm závodníků před ním se totiž probojovalo na olympiádu už dříve, a tak se automaticky posouvala tři místa pro medailisty na další v pořadí ve finále světového šampionátu. Z tohoto důvodu proto stačila i deváta příčka.

„První úkol letošní sezony jsem splnil," radoval se Svoboda v oficiálním prohlášení a doplnil: „Už se nemusím starat o body a bát se, jestli se do Londýna dostanu přes redukovaný žebříček. Teď už mám klid a mohu se rozmýšlet, jestli poletím na finále Světového poháru do Číny, nebo ne."

Se svým finálovým výkonem ani s výsledkem nebyl pětibojař Dukly Praha zcela spokojen. „Mám na víc, ale nevyšla mi střelba," hodnotil Svoboda, který vystoupení v Římě pospal slovním spojením: „Pocit dobře vykonané práce s velkými rezervami."

Další z českých pětibojařů ve finále Milan Michalík obsadil 25. pozici. Další dva reprezentanti Ondřej Polívka a Michal Sedlecký neprošli přes kvalifikaci.

Výsledky MS v moderním pětiboji v Římě:

Finále mužů: 1. Lesun 5964 bodů, 2. Mojsejev (oba Rus.) 5944, 3. Jung (Kor.) 5928, … 9. Svoboda 5868, 25. Michalík (oba ČR) 5532.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme