Pětibojařská reprezentace zamířila na MS s nejmladším týmem v historii

Trenér české pětibojařské reprezentace Jakub Kučera má na začínajícím mistrovství světa v Polsku k dispozici nejmladší tým v historii. A je to z toho důvodu, že zdravotní komplikace mají největší opory v čele s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Ten se do Varšavy sice vydal, ale nejlepší český výsledek se od něj neočekává.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětibojař David Svoboda se připravuje na trénink

Pětibojař David Svoboda se připravuje na trénink | Foto: Štěpán Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Svoboda nezávodil kvůli chronickým problémům s levou nohou. Teď už je fit, ale ne tolik, aby mohl naplno absolvovat individuální závod. I přes to je ale trenér Jakub Kučera velice rád, že olympijský vítěz zasáhl do přípravy a podstoupí „jen“ štafetu.

„Příprava zatím není standardní, je omezená hlavně v šermu a běhu. V něm od něj nemůžeme očekávat výkon, na který jsme zvyklí. Na druhou stranu ve štafetách jsou tratě poloviční, při nich by neměl být rozdíl tolik znát. Věříme, že je všechno na dobré cestě,“ doufá Kučera.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hlasy z českého týmu před startem MS zaznamenal Štěpán Pokorný

K problémům Svobody přibyly postupně zdravotní trable i u dalších reprezentačních opor Ondřeje Polívky a Natálie Dianové.

I kvůli tomu se Kučera musí řekněme spokojit s velice mladým týmem, od kterého se nedají zatím očekávat výraznější úspěchy.

„Absence našich TOP závodníků musí být znát. Trojice, které se představí v individuálních soutěžích, budou nejmladší v historii českého pětiboje. Tři z šesti závodníků patří ještě do juniorské kategorie, od čehož se odvíjí ambice v individuálních závodech,“ prozrazuje Kučera, podle kterého půjde český tým s vyššími ambicemi do štafet.

„O konkrétním umístění, nebo případné šanci na medaili, se mi ale spekulovat nechce,“ dodává reprezentační trenér pětibojařů.

Svoboda se těší na závod s českou nadějí

S výsledkovými cíly je konkrétnější Svoboda, který nastoupí do štafety společně s mladým nadějným Janem Kufem.

„Když s Honzou skončím kolem sedmého, osmého místa, tak bych asi neskákal do stropu, ale výsledek bych stoprocentně bral. S ničím jiným nepočítám. Honza je ve vynikající formě, poznám to, proto se strašně těším na závod s ním,“ těší se Svoboda na úterní zápolení.

„Pokud se nám bude dařit podle předpokladů, můžeme udělat pěkný výsledek a užít si hezký závod,“ věří olympijský vítěz, který se naposledy postavil na startovní čáru loni v Moskvě 1. června ve finále Světového poháru.

Štěpán Pokorný, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme