Pětibojařům Svobodovi s Kufem těsně unikla na MS ve štafetě medaile

Český pětibojař David Svoboda se po zdravotních problémech vrátil k závodění. Nucenou pauzu měl dlouhou 15 měsíců, kdy léčil zraněnou levou nohu. Před svým startem na mistrovství světa ve štafetě s Janem Kufem měl docela jasné cíle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní pětibojař David Svoboda vybojoval na MS ve štafetě s Janem Kufem čtvrté místo | Zdroj: ČTK

„Byl bych spokojený s umístěním na 6. místě a lepším. Bral bych i umístění okolo sedmého místa. Neskákal bych radostí do vzduchu, ale bral bych to. S ničím jiným ani nepočítám,“ říkal před startem Svoboda.

Nakonec z toho bylo čtvrté místo, i když před poslední disciplínou sahala česká štafeta po medaili.

Přehrát

00:00 / 00:00

„Musíme být oba spokojení s tím, jak jsme závodili a co jsme předvedli,“ říkal po závodě David Svoboda.

„Předčilo to moje očekávání. Věděli jsme, že když nám všechno vyjde dokonale, že můžeme dosáhnout na medaili. Nakonec se to nepodařilo, ale s výkony můžeme být oba spokojení,“ zhodnotil závod olympijský vítěz z Londýna.

Ten se dlouho trápil s léčbou bércových svalů, ale v samotném závodě ho zranění nijak nelimitovalo.

„Cítím se celkem dobře. Zranění mě limituje hlavně při tréninku. Při závodě mě to nebolelo, ale při běhu jsem pocítil tréninkový výpadek. Zatím se to nedá srovnat s tím, jak jsem na tom byl v dobách, kdy jsem mohl trénovat úplně na 100%.“

Partnerem Davida Svobody byl ve štafetě Jan Kuf, který by měl být novou nadějí českého moderního pětiboje.

„Honza je talent a ve všech disciplínách podal výborný výkony, i když je teď trochu zklamaný, že to necinklo. Ale objektivně musíme být oba spokojení s tím, jak jsme závodili a co jsme předvedli,“ uzavřel moderní pětibojař David Svoboda.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Bureš, Zuzana Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme