Petr Benčík obhájil na MČR v cyklistice titul v závodě s hromadným startem

Cyklistickým mistrem České republiky v závodě s hromadným startem je opět Petr Benčík. Rychlejší byl na trati v okolí Olomouce jen Peter Sagan, který získal titul Mistra Slovenska.

Zdeněk Štybar na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice.

Zdeněk Štybar na Mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice. | Foto: Filip Jandourek

Podobně jako loni rozhodl Petr Benčík o svém triumfu ve spurtu. Tentokrát těsně porazil bývalého týmového kolegu Leopolda Königa. Třetí skončil Zdeněk Štybar.

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout sledoval MČR v cyklistice

Už před nimi ale proťal cíl nejlepší Slovák Peter Sagan. Čechům, se kterými v úniku spolupracoval tři kola, ujel v posledním stoupání.

Ženám opět kralovala Martina Sáblíková, která obhájila titul s náskokem dvou minut a osmi sekund před druhou Martinou Růžičkovou.