Petr Čech o vstupu do cyklistiky: Kolo pro život je unikátní projekt

Petr Čech hraje fotbal, případně sedí na lavičce náhradníků v anglické Chelsea, ale ve svých 32 letech už myslí i za horizont svého sportu. Část peněz, které během své úspěšné kariéry vydělal, se rozhodl investovat do české cyklistiky. Nově je většinovým investorem společnosti ČS MTB Team, která mimo jiné pořádá Kolo pro život - oblíbené cyklistické závody pro veřejnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech se rozhodl podpořit cykloprojekt Kolo pro život | Zdroj: ČTK

„Finance, ale i samotný výdělek jsou až druhořadá věc. Není to tak, že bychom vstoupili do projektu a snažili se na něj získat co nejvíc peněz. Cílem je ten projekt, který je úplně unikátní a nemá ve světě obdoby, posunout svými zkušenostmi dál.“

Přesvědčuje Petr Čech o ušlechtilých pohnutkách, které ho vedly ke vstupu do světa cyklistiky prý víc než ty pragmatické. A odpovídá si také na svou vlastní otázku, proč coby fotbalista nepodpořil raději projekt ve sportu, který ho celý život baví a živí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Čech podpořil cyklistický seriál Kolo pro život

„Udělat fotbalový program pro celou rodinu jde těžko. Každý má svůj klub a hraje svoje zápasy. Ne každého fotbal baví,“ říká Čech a dodává:

„Kdežto na kole může jezdit každý, je jedno, jestli je to babička nebo malé děti či rodiče. Nejde jen o sportování a vylepšování životního stylu, ale v dnešní hektické době rodina nemá pořádně čas být pohromadě, to kolo to může změnit.“

Takovou malou laboratoř, ve které si tohle tvrzení ověřuje, má Petr Čech ve své vlastní rodině, se kterou sám v poslední době znovu začal usedat za řídítka. Největším motorem je pro něj nadšení jeho dcery pro tuhle kratochvíli.

Autem na kolo

„Adélu baví ježdění na kole hodně. Takže se teď snažíme jezdit celá rodina, když máme čas. Těžko si dneska s rodinou vyrazíte na kolo, když máte děti takhle malé, a vyhnete se provozu. No a ještě si dobře zajezdili. Takovéhle závody v Anglii nejsou nebo jsem si jich nevšiml. Člověk vždycky sedne do auta, zajede s koly do parku a pak tam může jezdit.“

Když zrovna nevyjede to terénu s rodinou, usedá Petr Čech na kolo také vcelku pravidelně - na to, z jehož sedla vám neubíhá krajina, ale jenom digitální číslice na počítadle rotopedu.

Bývá to v rámci kondiční přípravy anebo jako na konci minulé sezony při snaze vrátit se po zranění.

„Ve chvíli, kdy jsem byl zraněný a jezdil jen na kole a trenažéru, konala se Tour de France. Takže jsem to měl puštěné a to díky tomu, že člověk, který se mnou většinu rekonvalescence strávil, je aktivní cyklista, ačkoli pracuje pro fotbalový klub,“ přistihl se fotbalista Čech, že dovede být vlastně cyklistou aktivním i pasivním zároveň.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme