Petr Kadeřábek: Volejbalisté by měli protestovat až do vyřešení kauzy

Administrativní poplatek až 130 tisíc korun na účet Českého volejbalového svazu by měl zaplatit každý hráč, který chce hrát v zahraničí. Že Vám to připadá jako z jiné doby? Ne! Jde o součást návrhu nového přestupního řádu, kterým se má český volejbal začít řídit od 1. července. Hráči se proti jeho výši bouří a hrozí, že nebudou hrát za reprezentaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalový míč (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Kdysi dávno, ještě za minulého režimu, existovala agentura Pragosport. Přes ni odcházeli čeští sportovci, samozřejmě poté co dosáhli požadovaného věku a odehráli určitý počet zápasů v reprezentaci, za lepším výdělkem do ciziny. Ze svého platu pak Pragosportu platili nemalé sumy.

Za co? No přece za to, že vůbec mohli do zahraničí legálně odejít. Volejbalový funkcionáři, byť s posvěcením Světové federace, v těchto praktikách pokračují více než 20 let. Ani se hráčům nedivím, že se po plánu na radikální navýšení administrativního poplatku hlasitě ozvali a hrozí bojkotem reprezentace.

A ve svém protestu by měli pokračovat až do úplného vyřešení kauzy. Nenechat se uchlácholit tím, že Evropská federace slibuje postupné snižování maximální výše poplatků za transfery. Tohle není jen boj o vlastní tvrdě vydělané peníze, ale také proti zkostnatělosti a byrokracii ve volejbalovém hnutí.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme