Petr Konečný: Škoda, že není český tým v Lize mistrů

Čeští volejbalisté pokračují v nastoleném trendu z mistrovství světa. Sice už neoblékají reprezentační dres, ale ve svých klubech jsou tahouny a to i v zápasech prestižní Ligy mistrů. Naposledy se blýskli David a Petr Koneční, když v barvách francouzského Tours pomohli porazit věhlasný Sisley Treviso 3:2.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalový míč (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

Obhájce titulu byl i na francouzské půdě považován za favorita, jenže nadšeně bojující zástupci tamějšího mistra, v čele se dvěma Čechy, italský gigant porazili. "Jsem strašně rád, protože fakt jsem se na tenhle zápas těšil. Na každém postu mají hvězdu a zahrál jsem si proti nim poprvé v životě a hned jsem vyhrál. Takže můžu říct, že jsem s nimi ještě neprohrál. Jejich styl hry je opravdu precizní, skoro nechybují. Po zápase jsme se s Davidem bavili, že ani nevím, jak jsme je porazili, protože je radost se na ně koukat," kroutil nevěřícně hlavou Petr Konečný.

Ten zaznamenal v zápase 14 bodů, což je na blokaře neuvěřitelné číslo. Jenže právě úspěšnost českého matadora v útoku i na bloku byla základním kamenem úspěchu. "Měli jsme videa ze zápasů Trevisa a věděli jsme, že blokaři se středákama neskáčou a naše taktika tak bude jasná. Útočná hra se bude odvíjet středem a byli jsme úspěšní. Klíčem k našemu úspěchu prostě byla hra středem."

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští volejbalisté v Lize mistrů

Italské hvězdy se tak museli soustředit s obranou na všechny hráče a zákonitě tak nemohli stavět kvalitní obranu na hlavní údernou sílu Tours, kterou je Francouz N´Gapeth a český universál David Konečný. Právě jejich zásluhou dokráčel francouzský klub k nečekané výhře a stále drží naděje na postup z těžké skupiny do vyřazovacích bojů.

"Pro nás bude důležité uhrát příští týden co nejlepší výsledek. To znamená alespoň vzít Trevisu nějaký bod nebo je zkusit porazit u nich a tím pádem se přiblížit postupu ze skupiny. Což by byl velký úspěch v téhle nabité skupině." Samozřejmě, že Češi nejsou jen v Tours. V dresu Belchatowu například září Jakub Novotný, Tretino spoléhá na údernost Jan Štokra nebo Fridrichshafen na precizní nahrávky Lukáše Ticháčka.

"Dívám se na ostatní skupiny i na pohár CEV a viděl jsem, že výborně zahrál Petr Pláteník ve Vídni. Tomu zůstala forma z mistrovství světa a táhne Ankaru. I "Drobek" a Lukáš Ticháček hrajou výborně v Lize mistrů. Je jenom škoda, že nemá Česká republika zástupce v Lize mistrů, protože to je hodně kvalitní soutěž a dalo by to hráčům hodně zkušeností," posteskl si Petr Konečný, ale to už je zase jiná pohádka, ta o financích. I tak ale si ale volejbalový fanoušek s chutí pročítá volejbalové zprávy z evropských pohárů, protože Češi se v nich rozhodně neztrácejí.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme