PGA Championship může udělat golfisty nesmrtelnými

Vyhrát major je pro golfisty ten jediný, zato velmi příjemný způsob, jak se stát nesmrtelnými. Nejde jen o postup na žebříčku a finančí odměnu, ale také o pozvánky na další turnaje a doživotní slávu. Tu si od nedělního večera bude užívat golfista, který vyhraje PGA Championship.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Severoirský golfista a vítěz letošního British Open Darren Clarke

Severoirský golfista a vítěz letošního British Open Darren Clarke | Zdroj: ČTK

A pokud snad vyhraje některý z golfistů podruhé, svou slávu znásobí, i když peníze se mu na konto pouze přičtou. To všechno umí způsobit čtvrtý vrchol sezóny.

"PGA Championship se někdy nazývá vůbec nejlépe obsazeným majorem. Důkazem toho, jak kvalitní je startovní pole na letošním turnaji, je to, že na něm hraje 98 hráčů z první stovky světového žebříčku," vypočítává golfový expert Čeněk Lorenc a favority jsou asi úplně všichni přihlášení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nesmrtelnost vítězů PGA Championship řešil s Čeňkem Lorencem Martin Charvát

Posledních 14 majorů totiž vyhrálo 14 různých golfistů, ten poslední například Severní Ir Darren Clarke, 111. hráč žebříčku. A ani nadvláda Američanů už není tak evidentní, jako za dob největší slávy Tigera Woodse.

Ale přestože teď jsou těmi posledními vítězi majorů Severní Irové, Jihoafričané nebo Němec, samotné vrcholné turnaje se z kolébky golfu Spojených států nehnou.

"Ne, ne, ne. To jsou majory, které jsou neměnné, nehnutelné. Byť ta pozornost se v tuhle chvíli trochu odlifrovala z amerického golfu směrem k Evropě, tak pořád kořeny golfu v moderní podobě jsou v Americe, kde sídlí také golfový byznys. Tři majory ze čtyř určitě ve Spojených státech zůstanou a tím čtvrtým bude British Open - to se nezmění," je si jistý Lorenc.

Takže i nadále bude pořadatelství PGA Championship rotovat po hřištích ve Spojených státech, která skoro vypadají jedno jako druhé.

"To jsou hřiště, která jsou připravená na nejtěžší možnou míru, kvůli majoru někdy procházejí i rekonstrukcí. Je jim věnována velká pozornost právě proto, aby z nich skutečně vzešel ten nejlepší šampion, aby se nehrála nízká skóre a aby golfisty opravdu prověřila," říká bývalý šéfredaktor časopisu Golf Digest.

Tentokrát musí ti nejlepší obejít čtyřikrát osmnáct jamek na hřišti Atlanta Athletic Club, za poslední desetiletí nejjižnější destinaci posledního majoru - tedy hlavní překážka je nasnadě: "Určitě počasí, protože bude horko. To se dá předpokládat, takže bude nutná fyzická připravenost," tuší Čeněk Lorenc a jako druhý faktor jmenuje už jen umění nekazit a pečlivě se na každou ránu soustředit.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme