Pilot Šonka zaletěl nejlepší výsledek kariéry, vítězství mu uniklo o 7 setin

Podruhé v kariéře mohl český akrobatický pilot Martin Šonka vystoupit v prestižní letecké sérii Air Race na stupně vítězů. V chorvatské Rovinji dosáhl ve slalomu mezi nafouknutými pylony druhým místem svého historického maxima. A mohlo být přitom ještě lépe.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Šonka během letu v chorvatské Rovinji | Foto: Red Bull Contentpool

„Bavili jsme se o tom. Hned, jak jsme přistáli, jsme si gratulovali a měli jsme legraci z toho, jak těsné to bylo. Ačkoli je výsledek super, tak mě mrzí, že jsem o první místo přišel takhle těsně. Ale samozřejmě jsme spokojení i s druhým,“ okomentoval Martin Šonka své nejlepší umístění v Air Race.

Svého životního úspěchu dosáhl na své oblíbené trati v Rovinji, navíc před početným davem českých fanoušků. Na vítězného Rakušana Archa ztratil český pilot pouhých 7 setin sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po nejlepším výsledku v kariéře mluvil s Martinem Šonkou reportér ČRo Michal Jurman

V náročných větrných podmínkách přitom celý víkend potvrzoval v Chorvatsku svůj cit pro letání v extrémních podmínkách. „Tím, že se otočil vítr o 180 stupňů, byla trať jiná a lidi s tím měli problémy. Zase byla o to zajímavější,“ vysvětlil český pilot.

Ve třetím závodě sezony tak Šonka konečně poprvé letos bodoval a rázem se vyšvihl na šesté místo celkového hodnocení. Zároveň své loňské maximum, tedy 3. místo z rakouského Spielbergu, dokázal ještě o jednu příčku vylepšit.

Od úspěchu v Chorvatsku se chce nyní rodák ze Dvora Králové odrazit i do zbytku letošní sezony Red Bull Air Race. Už 5. července ho čeká představení v Budapešti, a pokud Rovinj považoval za domácí závod, v Maďarsku jej bude podporovat zcela jistě ještě více českých leteckých fanoušků.

 

Pohled z kokpitu akrobatického speciálu pilota Martina Šonky, který o víkendu vybojoval v chorvatské Rovinji historické 2. místo v závodech série Red Bull Air Race. Gratulujeme!!!

Posted by S mikrofonem za sportem on 1. červen 2015

„Čeká nás spousta práce, testování a konečně i tréninku. Doteď jsme mezi závody nemohli trénovat, takže s letadlem hodlám trénovat a dostat ho víc do ruky. Budapešť je ještě o kousek blíž, lokace tam je strašně oblíbená. Létá se přímo v centru před Parlamentem,“ láká Šonka fanoušky k Dunaji.

V Maďarsku by rád potvrdil vzestupnou tendenci svých výsledků v nejrychlejší sérii motorsportu na světě. Po třetím a nyní už i druhém místě před ním zbývá poslední velká výzva: Poprvé od roku 2010, kdy do Red Bull Air Race vstoupil, závod této série vyhrát.

Český pilot Martin Šonka (vlevo) se raduje ze svého největšího úspěchu v Red Bull Air Race | Foto: Red Bull Contentpool

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme