Pistorius vyhrál na paralympiádě 400m a Oliveira mu pak nepodal ruku

Jihoafrický atlet Oscar Pistorius byl na paralympiádě v Londýně jasným favoritem na zlatý hattrick - ale nejcennější kov zachraňoval až ve svém posledním závodě. Včera večer porazil na čtyřstovce všechny soupeře jak se říká o parník a konečně si mohl dopřát vítězné kolečko kolem stadionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oscar Pistorius na Zlaté tretře | Foto: Filip Jandourek

Radost, ale zejména zadostiučinění a obrovská úleva byly na jihoafrickém atletovi vidět hned, jak protnul cíl. Tentokrát ho nikdo nepředčil, Oscar Pistorius se s obrovským tlakem, který na sobě musel nutně cítit, vypořádal nejlépe, jak mohl.

Po dvou zklamáních se postavit na start a dokázat světu, že je nejlepší, to chtělo pořádnou odvahu. V hlavě mu chtě nechtě muselo proběhnout, že má poslední možnost vybojovat na paralympiádě zlatou - na dvoustovce ho totiž překvapivě předčil Brazilec Alan Oliveira a na poloviční trati skončil dokonce mimo stupně vítězů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oscar Pistorius se na paralympiádě v Londýně konečně dočkal medaile

Čtyřstovka se ale stala Pistoriusovým královstvím. A mrzet ho tak mohlo jen to, že mu Alan Oliveira, kterého po prohrané dvoustovce Pistorius nařkl z používání příliš dlouhých protéz, nepodal ruku.

Ani velcí sportovci se prostě někdy nevyvarují zbytečně dramatických gest. Platí to pro Oliveiru, ale i pro Pistoriuse.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme