Plavce na MS v Kataru trápí toalety. Je jich málo a jsou společné

Není to tak dávno, co svět žasnul nad nápaditostí ruských organizátorů při olympijských hrách v Soči, kde mohli sportovci využít dvojitých záchodů v jediné kabince. Podobně k otázce hygieny přistoupili i organizátoři začínajícího mistrovství světa v plavání a problémy se svérázností Katařanů má v Dauhá i šest žen z českého plaveckého týmu.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oddělené toalety mohou najít plavci kousek od Hamad Aquatic Center v multifunkčí sportovní hale Aspire Dome

Oddělené toalety mohou najít plavci kousek od Hamad Aquatic Center v multifunkčí sportovní hale Aspire Dome

„Záchodů je tady málo a jsou společné, nadávají na ně hlavně holky, což je logické. Stěžuje si na to drtivá většina týmů,“ prozrazuje prsař Petr Bartůněk hlavní záludnosti katarských toalet.

„Záchody jsou největším problémem,“ potvrzuje Simona Baumrtová. „Nemůžu najít dámské toalety, ale asi je to jen můj problém, protože tady mají jen společné. Všichni plavci to asi budou zadržovat. Nemáme právo chodit na závod,“ doplňuje Barbora Závadová.

Celá věc by se možná dala považovat za úsměvnou, jenže každý sportovec ví, jak je důležité udržet soustředění a klid těsně před startem. Pokud ale budou muset plavkyně před závodem na záchod, a náhodou nějaký najdou, jejich překvapení tím zdaleka nekončí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Toalety jsou největším problémem, říkají čeští plavci na mistrovství světa v Kataru

„Poté, co toaletu použijete, připravený uklízeč záchod ještě jednou umyje a připraví pro dalšího konzumenta. Nevím, co si o tom myslet, je to zvláštní,“ popisuje Bartůněk, podle kterého je největším problémem to, že záchodů je v soutěžní hale minimum.

On sám si přitom dělá pečlivý denní harmonogram a to s přesností na jednotky minut. Pokud ale dojde při hledání toalet k zaváhání, rázem je potřebné závodní rozpoložení pryč. Proto Bartůněk začíná v Kataru pracovat s určitou „záchodovou rezervou“.

„Dokonce jsem si už nachodil trasy, abych věděl, jak dlouho mi to bude trvat. Z tréninkového bazénu jsou toalety vzdáleny čtyři minuty, takže si dávám šest minut. Na záchod mám minutu a půl, přes to nejede vlak,“ dodal Bartůněk.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme