Plavci Baumrtová a Šefl postoupili na mistrovství světa do semifinále

Simona Baumrtová postoupila na mistrovství světa v krátkém bazénu do semifinále znakařské padesátky. V rozplavbě měla v katarském Dauhá šestý nejlepší čas. V rozplavbě uspěl i Jan Šefl, který se dostal do semifinále polohového závodu na 100 metrů v novém českém rekordu ze 14. pozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová v dějišti plaveckého ME 2014 | Foto: Michal Jurman

Baumrtová dohmátla časem 26,63 sekundy jen s minimální ztrátou na soupeřky před sebou, Šefl musel v nabitém souboji zaplavat osobní maximum a vlastní dva roky starý národní rekord vylepšil časem 53,52 o dvě desetiny. Od vyřazení ho přitom dělilo málo.

„Při padesátce motýlkem při mně štěstí nestálo, teď se to obrátilo v můj prospěch. Postoupit na polohové stovce do semifinále o tři setiny, to mě tam dneska nahoře musí mít rád,“ váží si svého postupového výkonu Šefl.

Ve stejném závodu byl Martin Baďura 38., Baumrtovou nenapodobila Tereza Grusová (34. místo). V rozplavbách skončili také Barbora Závadová na polohové dvoustovce (20.), Anna Kolářová na kraulařské padesátce (24.), Petr Bartůněk (25.) na 50 metrů prsa a Lucie Svěcená na stovce motýlkem (28.).

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme