Plavec Micka na MČR hojí úspěšně rány z absence na ME

Třetím dnem pokračuje v Chomutově plavecké mistrovství České republiky seniorů a dorostu. Mezi věkem dorostence patří stále i velký talent českého plavání Jan Micka, který už ve čtvrtek získal český titul na trati 1500 metrů. Poměřit se letos s evropskou konkurencí, co by nejlepší český plavec na této trati, ale na mistrovství Evropy nakonec Micka nemohl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka na plaveckém MČR v Chomutově | Foto: Michal Jurman

„Za tento rok jsem spokojený, protože jsem zaznamenal úspěchy a dobré časy,“ hodnotí už Jan Micka souhrnně celý kalendářní rok. Ke spokojenosti maximální ale Mickovi chyběla účast na prosincovém mistrovství Evropy ve Štětíně.

Na něj se plavec pražského USK se splněným B limitem měl podívat, proti ale byl záznam v Mickově občanském průkazu s údajem narození. 16 letí plavci totiž na seniorských akcích startovat ještě nemohou.

„Zamrzelo to. Dokud jsem B limit nezaplaval, tak jsem o tom nevěděl. Prý je to pravidlo nové dva roky,“ ví Micka o tom, že narodit se dříve mohl už mít v tomto věku účast na evropském šampionátu za sebou, tak jako například v roce 1998 Květoslav Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman si v Chomutově na MČR povídal s Janem Mickou

Ten právě v 16 letech zahájil svoji kariéru na mistrovství Evropy v anglickém Sheffieldu. Micka přesto nezačal házet flintami do obilovin a Polsko v době konání mistrovství Evropy vyměnil za Maďarsko.

„Místo Evropy jsme jeli na multiutkání juniorů do Miškovce a tam jsem si to vynahradil, protože jsem se tam umístil a přivezl i nějaké medaile,“ přibližuje Micka že v závěru zimní sezony neodpočíval a bez štafet pěti individuálními starty v Maďarsku dokonale poladil formu i na probíhající mistrovství České republiky.

To potvrdil mimo jiné i suverénním ziskem českého titulu na své nejsilnější trati 1500 metrů. Zkušenosti se přitom Micka snaží pobrat ve svém věku kde se dá a to i u české plavkyně se kterou své počínání na vytrvalostních tratích může konzultovat přímo na chomutovském šampionátu.

„Z českého plavání je vzorem Jana Pechanová. Občas si povídáme o tréninku a všeobecně o plavání,“ říká Micka, který zároveň doufá, že od dvojnásobné medailistky v letošního mistrovství Evropy v dálkovém plavání Jany Pechanové, dostane potřebné rady i vhledem k jarnímu mistrovství Evropy v Antverpách v dlouhém bazénu.

Toho už by se pražský plavec totiž mohl, tedy co se týká věku, zúčastnit. Pokud tedy splní potřebný limit, který Mickovi odpovídající datum jeho narození samozřejmě automaticky nepřinese.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme