Plavec Rubáček dostal kvůli dopingu dvouletý zákaz činnosti

Český plavec Michal Rubáček dnes dostal od disciplinární komise svazu dvouletý zákaz činnosti za dopingový nález z mistrovství republiky v krátkém bazénu, které se konalo loni v prosinci. Pětadvacetiletý znojemský rodák tak přijde o účast na olympiádě v Londýně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Rubáček | Foto: Michal Jurman

Analýzu B vzorku český reprezentant odmítl, což se považuje za přiznání viny. Podle dostupných informací odhalila kontrola v Rubáčkově těle přítomnost zakázaného metylhexanaminu, látky ze skupiny lehčích stimulantů.

Rubáček měl před třemi týdny spolu s dalšími plavci testovat olympijský bazén v Londýně, kvůli pozitivnímu testu ale na předolympijské závody neodcestoval. Podle českého plavce mohou za pozitivní test léky, které užíval kvůli zdravotním problémům.

Proti verdiktu, který jej připravil o účast na olympiádě v Londýně, se Michal Rubáček může do tří týdnů odvolat k výkonnému výboru svazu. Pokud jeho odvolání nebude reflektováno, vyprší jeho trest 15. prosince 2013.

Na mistrovství republiky v Chomutově získal dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile. Je také českým rekordmanem na tratích 50 a 100 metrů motýlek v krátkém i dlouhém bazénu. Startoval na olympijských hrách v Aténách a Pekingu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme