Plavec Thorpe byl po comebacku ve finále SP sedmý

Australský plavec Ian Thorpe má za sebou úspěšný comeback do aktivní kariéry. Na Světovém poháru v Singapuru postoupil pětinásobný olympijský vítěz do finále polohového závodu na 100 metrů, když v rozplavbách dosáhl šestého nejlepšího času. Ve finále zaplaval čas 56,33 sekundy a skončil sedmý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ian Thorpe zažil úspěšný návrat k aktivní kariéře | Zdroj: Reuters

Ve své rozplavbě přitom Thorpe nestačil jen na jediného soupeře, Omara Pinzóna z Kolumbie.

"Jsem šťastný, je to krásné si po takové době zazávodit. Byl jsem trochu nervózní, ani si ten závod nepamatuju, takže nevím, jestli to bylo dobré nebo ne. Až se kouknu na video, určitě najdu něco, na čem bude třeba zapracovat. Teď jsem rád, že je to za mnou," řekl devětadvacetiletý australský plavec.

V prvním finále po pětileté pauze Thorpe zaplaval čas 56,33 sekundy a na vítězného Jihoafričana Chada Le Close ztratil přes tři sekundy. Pomalejší než jedenáctinásobný mistr světa z Austrálie byl pouze domácí Wei Ming Nicholas Ho. V Singapuru se Thorpe, který by se rád kvalifikoval na olympiádu v Londýně, představí ještě v sobotním závodě na 100 m motýlek.

Comeback si užila také trojnásobná olympijská vítězka Libby Trickettová, která prošla kvalifikací do finále na tratích 100 metrů motýlek a 50 metrů volným způsobem.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme