Plavkyně Baumrtová do finále znakařské stovky těsně nepostoupila

Mladé české plavkyni chyběly k finálové účasti dvě desetiny vteřiny. V semifinálovém závodu na 100 metrů znak zaplavala čas 1:00,02, a o tři setiny tak zaostala za svým dopoledním českým rekordem. V prvním semifinále doplavala Baumrtová pátá a v celkovém pořadí disciplíny skončila desátá.

Letní olympijské hry Londýn 2012, trénink českých plavkyň a plavců 25. července. Simona Baumrtová. | Zdroj: ČTK

Dvacetiletá chomutovská rodačka přijela do Londýna s velkou formou. Z rozplaveb postoupila skvělým českým rekordem, který překonala o víc než půl sekundy a jako vůbec první reprezentantka České republiky zaplavala čas pod jednu minutu – 59,99 s.

V plaveckém Aquatics centru ale bylo dnes co sledovat i v ostatních disciplínách. Americká plavkyně Dana Vollmerová vyhrála olympijské zlato na 100 metrů motýlek v novém světovém rekordu.

Časem 55,98 sekundy překonala světový rekord o osm setin a vymazala tak z historických tabulek Švédku Sarah Sjöströmovou. Stříbrná byla Číňanka Lu Jing a bronzová Australanka Alicia Couttsová.

Další světový rekord přidal Jihoafričan Van der Burgh, který triumfoval na 100 m prsa. Časem 58,46 překonal o 12 setin výkon Australana Brentona Rickarda z mistrovství světa 2009 v Římě. Druhý doplaval Australan Christian Sprenger a třetí Američan Brendan Hansen.

Svoji první medaili z letošních olympijských her vylovil z londýnského bazénu Michael Phelps. Ještě 20 metrů před cílem to ale vypadalo dokonce na zlato. Ve finále závodu na 4x100 metrů volným způsobem ale skončil s americkou štafetou těsně druhý za vítěznými Francouzi.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít