Plavkyně Baumrtová, Horská i Závadová postoupily do semifinále ME

Tři české plavkyně postoupily třetí soutěžní den do semifinále mistrovství Evropy v Londýně. Na znakařské stovce se to podařilo Simoně Baumrtové, na polohové dvoustovce pak třinácté Kristýně Horské a osmé Barboře Závadové, která o tři setiny sekundy potvrdila olympijský limit na této trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Barbora Závadová | Foto: Michal Jurman

Před večerním bojem o účast ve finále ale zůstává Závadová stále opatrná.

„Viděla jsem mezičasy, že to není úplně rozjeté jako na rekord, a nevím ještě, jak mi v závěru chyběly, nebo nechyběly síly. Možná i v hlavě byla trochu rezerva, že by semifinále mělo padnout.“

„Takže uvidím. Ale to jsem si říkala i před finále 400 polohovky a moc to nevyšlo, takže půjdu odpoledne raději s čistou hlavou,“ svěřila se Barbora Závadová.

Znakařka Simona Baumrtová, bronzová medailistka na stovce z ME 2012, měla velké štěstí díky poslednímu 16. postupovému místu.

„Díky bohu, že to takto dopadlo, protože jsem tomu moc nevěřila. Naštěstí jedna nenastoupila a jedna Italka se škrtla, takže to jediné mězachránilo. Ale možná právě proto, že jsem se na to moc těšila, že jsem nebyla tak připravená a neplavalo se mi to hezky. Myslím si, že jsem to podcenila hlavou,“ popsala.

Ve večerním bloku se vedle tří semifinalistek představí ve finále na 1500 metrů Jan Micka, který postoupil z rozplaveb třetím časem v českém rekordu.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme