Plavkyně Baumrtová na ME v Polsku úspěšně zapomíná na Čínu

„Dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék!" notuje si v těchto chvílích známou písničku dua Uhlíř-Svěrák česká plavkyně Simona Baumrtová a oním děláním má na mysli samozřejmě trénování. Chomutovská znakařka neprožila sportovní rok v rámci svých představ, v jeho závěru ale může dojem napravit. Na probíhajícím evropském šampionátu ve Štětíně za tímto cílem už vykročila rázně a bez známky nervozity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tváři Simony Baumrtové září na ME na rozdíl od šanghajského MS úsměv | Foto: Michal Jurman

„První start byl plný očekávání, jak to dopadne. V Číně jsem taky doufala, že to bude dobrý a stálo to za prd. Tak aspoň tady se to od léta trochu vylepšilo,“ vzpomíná po úvodním startu na ME ještě na ze svého pohledu nevydařený letní světový šampionát v čínské Šanghaji jeden z největších talentů českého plavání Simona Baumrtová. Neúspěch přitom podle slov plavkyně chomutovské Slávie ovlivnil v jejím podání i začátek zimní přípravy.

„Byla jsem z toho výsledku v Číně špatná. Ještě na začátku podzimní sezony se mi plavalo divně a třeba znak jsem nemohla plavat vůbec, protože jsem byla rozladěná z toho, že mi nejde technika. Už se to ale zlepšuje, tak doufám, že to bude pokračovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Baumrtová na ME v Polsku úspěšně zapomíná na Čínu

A ono to lepší už bylo. Už při první startu na evropském šampionátu z toho byl pro Baumrtovou osobní rekord, k tomu postup z 5. místa do finále. A Čína byla rázem zapomenuta.

„Celý závod byl skvělí, jsem hodně ráda, že se mi povedlo posunout osobní maximum. Třeba se to ještě povede ve finále,“ prýská rázem z Baumrtové sebevědomí, ihned ale také skromně založeno do šuplíku reality v podobě plavecké konkurence. V konfrontaci například s Ukrajinkou Darynou Zevinovou ztrácí totiž i nyní Baumrtová na čtyřech krátkých bazénech propastných 1,12 setin sekundy.

„Bedna je hodně vysoko. Bylo by potřeba zaplavat kolem 57 sekund, což není v mých silách. Budu ráda když zopakuji čas z rozplaveb,“ mluví Baumrtová o svém maximu na sto metrů, které má hodnotu 58 celých 36 setin sekundy.

O tom že štětina je pouze jistojistá nejistota sportovce se ale Baumrtová přesvědčila sama a to během pouhých pár měsíců dělící šampionát světový od toho probíhajícího evropského. S čistou hlavou tak může 4 minuty po 18 hodině vystartovat do závodu na své vyloženě neoblíbené trati, která ale pro ni může být o to větší motivací.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme