Plavkyně Baumrtová na ME v Polsku úspěšně zapomíná na Čínu

„Dělání, všechny smutky zahání, dělání je lék!" notuje si v těchto chvílích známou písničku dua Uhlíř-Svěrák česká plavkyně Simona Baumrtová a oním děláním má na mysli samozřejmě trénování. Chomutovská znakařka neprožila sportovní rok v rámci svých představ, v jeho závěru ale může dojem napravit. Na probíhajícím evropském šampionátu ve Štětíně za tímto cílem už vykročila rázně a bez známky nervozity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na tváři Simony Baumrtové září na ME na rozdíl od šanghajského MS úsměv | Foto: Michal Jurman

„První start byl plný očekávání, jak to dopadne. V Číně jsem taky doufala, že to bude dobrý a stálo to za prd. Tak aspoň tady se to od léta trochu vylepšilo,“ vzpomíná po úvodním startu na ME ještě na ze svého pohledu nevydařený letní světový šampionát v čínské Šanghaji jeden z největších talentů českého plavání Simona Baumrtová. Neúspěch přitom podle slov plavkyně chomutovské Slávie ovlivnil v jejím podání i začátek zimní přípravy.

„Byla jsem z toho výsledku v Číně špatná. Ještě na začátku podzimní sezony se mi plavalo divně a třeba znak jsem nemohla plavat vůbec, protože jsem byla rozladěná z toho, že mi nejde technika. Už se to ale zlepšuje, tak doufám, že to bude pokračovat.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Baumrtová na ME v Polsku úspěšně zapomíná na Čínu

A ono to lepší už bylo. Už při první startu na evropském šampionátu z toho byl pro Baumrtovou osobní rekord, k tomu postup z 5. místa do finále. A Čína byla rázem zapomenuta.

„Celý závod byl skvělí, jsem hodně ráda, že se mi povedlo posunout osobní maximum. Třeba se to ještě povede ve finále,“ prýská rázem z Baumrtové sebevědomí, ihned ale také skromně založeno do šuplíku reality v podobě plavecké konkurence. V konfrontaci například s Ukrajinkou Darynou Zevinovou ztrácí totiž i nyní Baumrtová na čtyřech krátkých bazénech propastných 1,12 setin sekundy.

„Bedna je hodně vysoko. Bylo by potřeba zaplavat kolem 57 sekund, což není v mých silách. Budu ráda když zopakuji čas z rozplaveb,“ mluví Baumrtová o svém maximu na sto metrů, které má hodnotu 58 celých 36 setin sekundy.

O tom že štětina je pouze jistojistá nejistota sportovce se ale Baumrtová přesvědčila sama a to během pouhých pár měsíců dělící šampionát světový od toho probíhajícího evropského. S čistou hlavou tak může 4 minuty po 18 hodině vystartovat do závodu na své vyloženě neoblíbené trati, která ale pro ni může být o to větší motivací.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme