Plavkyně Baumrtová postoupila na MS do finále znakařské padesátky

Plavkyně Simona Baumrtová postoupila do finále mistrovství světa v krátkém bazénu. V katarském Dauhá se do něj dostala na znakařské padesátce osmým nejrychlejším časem, tedy jako poslední ze semifinalistek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová získala na MČR ze tří startů zatím tři zlaté medaile | Foto: Michal Jurman

„Mám tady štěstí i neštěstí. Dvě devátý místa a dvě osmý zatím. Ještě by to chtělo maličko vylepšit, ale mě se tady plavalo hrozně špatně při rozplavání,“ říkala po semifinále Simona Baumrtová.

„Všechno by to chtělo o dvě desetiny rychleji. Vyvlnění, obrátka a tak,“ usmívala se česká plavkyně, pro kterou to bude druhé finále na světovém šampionátu v Kataru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chtělo by to ještě maličko vylepšit, říká Simona Baumrtová po postupu do finále znakařské padesátky na mistrovství světa v Kataru

Po postupu mezi nejlepších osm na dvoustovce bude startovat i ve finále padesátky.

Ani vylepšení českého rekordu nestačilo Janu Šeflovi k postupu mezi nejlepších osm v polohovém závodu na 100 metrů.

„Jsem čtrnáctý na mistrovství světa, v krátkém bazénu, v polohovce na 100 metrů, což je neolympijská trať. Trošku to vidím černě, ale jel jsem naplno. Možná by byl delfín o trošičku rychlejší, ale jsem spokojený,“ zhodnotil svůj výkon Šefl.

Z rozplaveb nepostoupila Barbora Závadová na polohové dvoustovce, která skončila na 20. místě. Nedařilo se ani Anně Kolářové na kraulařské padesátce. Ta doplavala čtyřiadvacátá.

Ještě o jedno místo hůře dopadl na 50 metrů prsa Petr Bartůněk a na 28. místě dokončila 100 metrů motýlek Lucie Svěcená. Do dalších bojů nepostoupili osmatřicátý polohovkář Martin Baďura ani znakařka Tereza Grusová, která skončila na 34. místě.

Mistrovství světa v plavání v krátkém bazénu v Dauhá:

Semifinále s českou účastí:
Muži: 100 m pol. z.: 1. Lochte (USA) 51,41, ...14. Šefl (ČR) 53,38 - český rekord.
Ženy: 50 m znak: 1. Seebohmová (Austr.) 25,87, ...8. Baumrtová (ČR) 26,44.

Michal Jurman, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme