Plavkyně Baumrtová proměnila na ME i třetí start v postup do finále

Na co sáhnu, to se povede, může si na plaveckém mistrovství Evropy v maďarském Debrecínu zatím říkat česká reprezentantka Simona Baumrtová. Ta i ve svém třetím závodě na šampionátu postoupila do finále a na znakařské padesátce bude chtít v sobotu navázat na bronzovou medaili z dvojnásobné trati.

Simona Baumrtová s bronzovou medailí z ME 2012 | Foto: Michal Jurman

Úkol splněný, třikrát na šampionátu postup do finále. Čerstvě i na znakařské padesátce, kde to byl asi tradičně velký boj…

Byl to boj! Vzhledem k tomu, že už mám za sebou dvakrát finále a tohle byl tady osmý start, ráno jsem toho měla plné zuby. Takže vůbec jsem nedoufala, že bych mohla plavat takhle rychle. Je to jenom sedm setin za rekordem Ilony Hlaváčkové, která s tím časem byla druhá na mistrovství světa v Barceloně. Takže pro mě je to obrovský úspěch a může to být zase placka nebo můžu být osmá.

00:00 / 00:00

S plavkyní Simonou Baumrtovou mluvil na ME po postupu do finále na 50 m znak Michal Jurman

V semifinále jste nastupovala v dráze vedle Chorvatky Jovanovićové. Hlídala jste si ji? Protože vy jste byly v tom závodě pořád plus mínus nastejno.

Ne, vůbec jsem neviděla kolem sebe, protože na padesátce se to musí mydlit hlava nehlava. A myslím, že Jovanovićová už má nejlepší éru za sebou, takže jsou tam jiné adeptky na vítězství. A uvidíme, jak to všechno dopadne.

Kdo jsou podle vás největší favoritky, když máte v oku semifinálové plavby?

Myslím, že největší favoritka je Španělka Peris Minguet Mercedes, která byla ve finále na mistrovství světa v Šanghaji, postupovala tam z druhého místa, ale pak to nějak takticky zvorala a byla až osmá. A potom hodně kvalitní závodnice bude Italka Barbieriová, která byla druhá na stovce. Pak je to otevřené, jak se kdo vyspí.