Plavkyně Baumrtová se připravuje na MS

Už za dva měsíce přijde vrchol sezóny pro české plavce, v Šanghaji se totiž uskuteční světový šampionát. Asi největší českou nadějí bude chomutovská plavkyně Simona Baumrtová, která na loňském mistrovství Evropy obsadila třetí místo a po šesti letech získala medaili pro Českou republiku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová, česká reprezentantka v plavání. | Foto: David Kalvas

Simona Baumrtová si přípravu zpříjemnila na domácí Velké ceně Chomutova, kde ovládla závod na 200 metrů polohově. Přesto, že se připravuje na zkoušku z anatomie, její tréninkovou píli studijní povinnosti neohrozily.

„Já jsem to moc nešidila, protože mi to šidit moc nejde. Já nejsem typ, který by se učil od rána do večera. Tohle jsou jen přípravné závody, ale plavání jsme nešidila. Plavali jsme ráno a odpoledne a mezitím jsme měli protahování nebo posilovnu,“ popisuje Baumrtová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Baumrtová se připravuje na MS

Čeští plavci ladí formu na mistrovství světa a v těchto dnech dostávají pořádně zabrat.

„Tenhle týden mám naplaváno asi 55 kilometrů. Tenhle týden už se zkracují tréninky, to znamená, že plaveme s menší intenzitou tak 30 nebo 35 kilometrů a s tou vodou už si jenom hrajeme, ale teď do toho pořád ještě bušíme.“

Před odletem Šanghaje čekají Baumrtovou prověrky aktuální připravenosti. Chomutovská rodačka je bere vážně.

„Na začátku června máme závody v Barceloně, to jsou kvalitní závody a chtěla bych tam zaplavat dobře a ne jako lemra líná. Pak je červencové mistrovství České republiky a pak mistrovství světa a formu ladíme až tam,“ plánuje Baumrtová.

Nechci být okurka

Loni získala Simona na mistrovství Evropy bronz a ztratit se nechce ani ve světové konkurenci.

„Já jsem předloni byla na MS patnáctá a chtěla bych to letos vyrovnat nebo vylepšit a posunout se k té světové špičce, abych na té olympiádě, když se tam dostanu, nebyla nějaká okurka mezi nimi,“ směje se nejlepší česká plavkyně loňského roku.

Na devatenáctiletou Simonu bude upřena velká pozornost, už teď je kolem ní pořádný frmol. Sláva jí ale do hlavy nestoupla.

„Nemám moc ráda, když se kolem mě něco točí, protože je to také divné. Já to neberu tak, že je na mě tlak, že musím na každých závodech mít medaili. Já plavu všechno naplno i ty přípravné závody. Vždycky se to nějak vyvrbí, tak třeba se to vyvrbí i té Šanghaji,“ přeje si s úsměvem Simona Baumrtová.

David Kalvas, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme