Plavkyně Baumrtová skončila na ME na stovce šestá

Česká výprava dosáhla druhý den plaveckého mistrovství Evropy v krátkém bazénu na svůj zatím nejlepší výsledek. Na neoblíbené stometrové trati vybojovala znakařka Simona Baumrtová ve finále 6. místo a vylepšila přitom dvakrát svůj osobní rekord. Po finálové disciplíně zpovídal Simonu Baumrtovou ve Štětíně Michal Jurman.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budoucí fyzioterapeutka Simona Baumrtová doufá, že své tělo připraví hlavně na svoji silnou trať 200 metrů znak | Foto: Michal Jurman

Simono, máte za sebou první finále na ME v Polsku. Byla jste nervózní?

Ta byla větší před semifinále, protože jsem věděla, že medaile je hodně vysoko. Spíš jsem do toho šla s tím, abych nebyla poslední. Šlo mi spíše o čas, než o umístění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Se Simonou Baumrtovou mluvil přímo ve Štětíně reportér Michal Jurman

Po semifinále jste mluvila o tom, že medaile je daleko. To jste na ni ani potají nemyslela?

To ano, doufala jsem, že některá soupeřka vytuhne. Ale medaile byla opravdu vysoko, i český rekord Ilony Hlaváčkové by mi stačil na páté místo. Oproti eindhovenu tu je mnohem větší konkurence.

Stometrová trať je vaše nejméně oblíbená. Jak jste ji "protrpěla"?

Po čase 58,04 z Brna jsem se na stovku docela těšila. Občas se mi zadaří padesátka, někdy stovka, dvoustovka. Asi je to podle toho, jak se vyspím.

Dvakrát jste překonala osobní maximum, nakonec 58,15 sekund. S tím určitě jste spokojená.

Ano, ale mrzí mě, že s tímhle časem jsem až šestá. Tajně jsem myslela, že by ten brněnský čas mohl být na medaili. Ale ty holky jsou bohužel o hodně lepší a mě těší, že jsem se jim přiblížila, protože na mistrovství Evropy jsou jen ty nejlepší. Čas je super, umístění také.

Šesté místo je to nejlepší, čeho zatím česká výprava v Polsku dosáhla. Vás přitom ty hlavní disciplíny ještě čekají. Na co si ještě troufáte?

Na padesátce záleží na drobnostech, buď to vyjde, nebo ne. Přeci jen moje hlavní disciplína je v neděli dvoustovka a tam se teprve pozná, kolik mi závod na padesát metrů odčerpal sil.

Martin Charvát, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme