Plavkyně Baumrtová skončila ve finále MS sedmá. Ze stejného místa postupuje Chocová

Ve znamení českých sedmiček se nesl program třetího dne plaveckého mistrovství světa v krátkém bazénu. Sedmé místo obsadila ve finále znakařské dvoustovky Simona Baumrtová, ze stejné pozice pak do sobotního finále prsařské stovky postoupila Petra Chocová.

Plavání se v Turecku věnuje nejen před začínajícím MS velká propagace

Plavání se v Turecku věnuje nejen před začínajícím MS velká propagace | Foto: Michal Jurman

Simona Baumrtová ve finále dohmátla v času 2:05,49 a za vítěznou Ukrajinkou Darynou Zevinovou zaostala o 3,25 sekundy. K medaili Baumrtové chyběla 1,34 sekundy.

Petra Chocová byla sedmá i v rozplavbách na100 metrů. Časomíra se u jejího jména zastavila na výkonu 1:05,68 minuty. Chocová se přitom v semifinále přiblížila k hranici českého rekordu na pouhých 18 setin sekundy a z vynikajícího času byla překvapená i ona.

„Oproti ránu jsem takové zlepšení nečekala, jsem hrozně překvapená. Když jsem viděl rozlosování, tak jsem věděla, že první nebo druhá určitě nebudu, takže jsem prostě chtěla být třetí, nejhůř čtvrtá v rozplavbě. Pak jsem viděla, že první rozplavba nebyla vyloženě rychlá, tak jsem zabrala a dala do toho všechno,“ chválí své čtvrté místo v rozplavbě Petra Chocová.

Štěpán Pokorný, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít