Plavkyně Chocová a ženská polohová štafeta získaly na ME stříbro, Baumrtová třetí bronz

Plavkyně Petra Chocová a Simona Baumrtová získaly na mistrovství Evropy v krátkém bazénu další medaile. Prsařka Chocová vybojovala po zlatu z padesátimetrové trati stříbro na stovce, znakařka Baumrtová přidala do své sbírky už třetí bronz, tentokrát na dvoustovce. Stříbro pak získala ženská polohová štafeta 4x50 metrů ve složení Baumrtová, Chocová, Svěcená a Pechancová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová přebírá bronzovou medaili ze znakařského sprintu na 50 metrů | Foto: Michal Jurman

Petra Chocová vybojovala na prsařské stovce stříbro opět v českém rekordu 1:05,50 minuty a letošní vlastní maximum vylepšila o 59 setin sekundy. Vítězná Dánka Rikke Möller Pedersenová zlepšila svůj evropský rekord na 1:04,12 minuty.

"Od začátku jsem do toho šla tak, jak jsem si to řekla před startem, věděla jsem, že bych měla otáčet první nebo aspoň před Pedersenovou, protože má strašně silnou druhou padesátku. Nepočítala jsem s tím, že mi tak ztuhnou nohy, že se na třetí obrátce skoro neodrazím od stěny. Ale myslím, že jsem se jí držela docela dobře a už když jsem se blížila do cíle jsem tušila, že to bude hodně dobrý čas," popsala závod Petra Chocová.

Baumrtová zkompletovala "bronzový hattrick", třetí skončila po padesátce a stovce také na nejdelší znakařské trati 200 metrů. A stejně jako Chocová vylepšila český rekord. Nejprve zaplavala v rozplavbě čas 2:04,32 minuty, čímž posunula tři roky staré vlastní maximum o 75 setin. Ve finále pak znovu tento výkon vylepšila o dalších 89 setin sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michal Jurman mluvil na plaveckém ME ve francouzském Chartres s členkami stříbrné polohové štafety

Chocová s Baumrtovou pak ještě spolu s Anetou Pechancovou a patnáctiletou Lucií Svěcenou vybojovaly stříbro v polohové štafetě na čtyřikrát 50 metrů. A opět se měnily české tabulky - čas 1:47,67 minuty je novým národním rekordem. Česká čtveřice dokonce dlouho bojovala o titul, Pechancová nakonec dohmátla v závěrečném kraulařském úseku jako druhá.

Češi tak na evropském šampionátu v krátkém bazénu získali celkem sedm medailí, nejvíce od šampionátu ve Valencii roku 2000, kde vybojovali devět cenných kovů, z toho tři zlaté.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme