Plavkyně Chocová není před OH nervózní a soupeřky neřeší

Plavkyně Petra Chocová se podle očekávání stala mistryní republiky. V květnu totiž vyhrála prsařskou padesátku i na evropském šampionátu, a tak v pražském Podolí nebylo o favoritce vlastně pochyb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Chocová se může nově pyšnit titulem mistryně Evropy | Foto: Michal Jurman

Chocová tím potvrdila nadvládu českých plaveckých olympioniků, kteří ovládli všechny závody republikového šampionátu, do kterých nastoupili.

"Brali jsme to trošku tréninkově, neladili jsme na to formu, jedeme z plné přípravy, ladit začneme až po mistrovství. S časem jsem spokojená, brala jsem to jako každý jiný závod," řekla Petra Chocová.

Naznačila jste, že máte určité zdravotní problémy, může to nějak narušit vaši přípravu nebo i samotnou účast na olympijských hrách?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Petrou Chocovou mluvil v pražském Podolí Mirko Vasić

Myslím si a doufám, že ne. Doktoři mě strašili, že mám zánět nervu v lokti, naštěstí je to "jen" zánět úponu. Ten se teda taky léčí čtrnáctidenním nebo třítýdenním klidem, ale když teď zvolníme v tréninku, tak to vydrží a bude to dobré.

Hrubou přípravu máte za sebou, jakou cítíte formu?

Formu cítím, je to vidět i v tréninku na časech, akorát ještě mi trochu chybí rychlost, ale to se teď doladí tím, že zvolníme. Myslím, že to vygraduje a na olympiádě předvedu to, co chci.

Sledujete nějak soupeřky na vaší trati?

Musím se přiznat, že v tomhle jsem lajdák, ale možná je to pro mou psychiku lepší. Vůbec nevím, jak na tom holky jsou a asi to nebudu řešit ani na olympiádě. Až tam přijedu, vůbec nebudu koukat na jejich časy, pojedu sama za sebe se svou hlavou a uvidíme, co z toho bude.

Cítíte nervozitu z blížící se olympiády?

Ptá se mě na to spousta lidí a já na to odpovídám pořád stejně, že i když odlétáme za jedenáct dní, nervozitu absolutně necítím.

Působíte na mě velmi flegmatickým dojmem, dokážete se před závodem vůbec nabudit? A potřebujete něco takového?

Mám pár svých rituálů, které před startem využívám. Plavání beru poslední dobou trochu právě flegmaticky a říkám si, buď to vyjde, nebo ne. Dřív to byl celý můj svět, když jsem nezaplavala, myslela jsem, že se zhroutí celý můj život. Ale od té doby, co to beru v pohodě, jdou i moje výkony nahoru.

Na jaké umístění si troufáte v olympijském závodu?

Chtěla bych se pokusit překonat český rekord, a to až pod 1:08 minuty. A budu doufat, že to bude stačit na semifinále. Finále by byl splněný sen.

Alena Benešová, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme