Plavkyně Chocová si cíle na MS schovávala v dlani

Už zítra bude v Šanghaji ukončeno plavecké mistrovství světa. V jeho programu bazénových soutěží na sebe zatím z českého pohledu nejvýrazněji upozorňuje českolipská plavkyně Petra Chocová. Ta po 13. místě na prsařské stovce dnes znovu prokázala své kvality, když postoupila do semifinále i na nejkratší padesátimetrové trati a své předchozí umístění ještě o jednu příčku vylepšila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Petra Chocová oba své starty na MS proměnila v postup do semifinále | Foto: Michal Jurman

Petra Chocová má v Šanghaji hodně netradiční motivační přípravu. Buď se jí noc před závodem zdá sen o výsledném čase, tak jako před závodem na 100 metrů, nebo když se sen nedostaví, pomůže si česká reprezentantka po svém.

Tak jako před závodem na 50 metrů, kdy si svůj vysněný čas znamenající navíc nový český rekord vepsala před závodem přímo do dlaně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Plavkyně Chocová si cíle na MS schovávala v dlani

,,Na dlani jsem měla 31,39, který jsem chtěla zaplavat, a o dvě setiny se mi to nepovedlo,“ plánovala si Chocová po postupu z 12. příčky do šestnáctičlenného semifinále. Jak řekla, tak udělala. Zvláštní rituál se dostal opět ke slovu.

,,Teď tam byl čas pro tátu, který neřeknu, protože byl o hodně lepší, než jsem nakonec udělala. Mrzí mě to, ale už to nevrátím,“ komentovala po pomalejší semifinálové plavbě Petra Chocová hořce fakt, že kdyby zopakovala čas z rozplavby 31, 41 sekund, dostala by se z osmého místa do finále mistrovství světa.

I tak ale konečným 12. místem Chocová stanovovala před posledním soutěžním dnem prozatimní maximum české bazénové reprezentace na šampionátu. Ze svého pohledu zaznamenala v Šanghaji 12. a 13. místem životní úspěch, okořeněný navíc splněným kvalifikačním limitem na OH v Londýně.

,,To se ode mě nečekalo, největší naděje se dávaly Barboře Závadové a Simoně Baumrtové. Takhle jsem překvapila i sama sebe,“ tvrdila.

Kam z bazénu

A to o to více, že se Chocová po svém úvodním startu na šampionátu musela vypořádat kromě dlouhodobých problémů s ramenem i s dalšími nepříjemnými zdravotními problémy.

,,Bylo to vyčerpání, bolest ramene a radost dohromady, takže jsem celou noc zvracela. Ve středu mě ještě bolela hlava, trochu jsem zhubla, ale myslím, že jsem to dojedla,“ uklidňuje Chocová na dálku rodinné příbuzné a známé, že ze Šanghaje i přes prodělané problémy nepřijede jen coby samá „kost a kůže".

Do Česka se navíc Chocová vrátí i s jedním velkým čínským broukem v hlavě. Českolipská plavkyně totiž už dopředu avizovala, že po OH v Londýně ukončí reprezentační kariéru, nyní ale na zenitu své formy v tomto tvrzení musela nutně znejistět.

,,Nevím, jestli mi to nebude chybět, ale teď si od plavání odpočinu. Nevím, co se mnou bude po Londýně, mám přítele na Slovensku, tak možná půjdu tam,“ nechává zatím otevřené nadcházející kapitoly svého plaveckého života Petra Chocová.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme