Plavkyně Jana Pechanová vybojovala evropský bronz na 10 kilometrů

Na olympijské desetikilometrové distanci skončila v italském Piombinu česká dálková plavkyně třetí. Rychlejší byly pouze bronzová medailistka z Londýna Martina Grimaldiová a Angela Maurerová, která skončila v Itálii druhá.

Jana Pechanová po olympijském závodě v Hyde Parku hledala v tribunách Davida Camerona | Foto: Michal Jurman

O vyrovnanosti závodu svědčilo i to, že Pechanová na třetím místě ztratila na vítězku necelé tři vteřiny. Česká plavkyně si tak zlepšila náladu po londýnské olympiádě, kde si doplavala pro deváté místo.

Účast Jany Pechanové na ME v Itálii přitom nebyla vůbec jistá, protože se věnovala spíš společenským povinnostem a po neúspěchu v Londýně se jí těžko hledala motivace k tréninku.

Česká dálková plavkyně neměla cestu za medailí vůbec jednoduchou. Závodnicím totiž trať ztěžovaly extrémní vlny. Další české reprezentantky Silvie Rybářová a Barbora Picková skončily na čtrnácté a osmnácté příčce.

Mistrovství Evropy v dálkovém plavání v Piombinu (Itálie):
Ženy 10 km: 1. Grimaldiová (It.) 2:12:23,3, 2. Maurerová (Něm.) -1,4, 3. Pechanová -2,8, ...14. Rybářová -1:20,0, 18. Picková (všechny ČR) -6:59,8.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít