Plavkyně Maurerová se rozloučila stylově, světovým bronzem ve 40 letech

Uplavat 25 kilometrů je pro mnohé smrtelníky samo o sobě úkolem nemožným, Zvládnout to ale ve 40 letech a zároveň jako třetí nejlepší na mistrovství světa, to už dokáže jen opravdová legenda. Přesně tou je po včerejšku Němka Angela Maurerová, která končí kariéru opravdu na vrcholu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Maurerová ve 40 letech definitivně ukončila kariéru

Angela Maurerová ve 40 letech definitivně ukončila kariéru | Zdroj: Reuters

„Na 21. kilometru se rozhodovalo, cítila jsem, že Francouzka je více unavená, šlo o to pak udržovat konstantní tempo" popisovala rodačka z Wiesbadenu svoji cestu za poslední velkou medailí.

Minulý týden oslavila v Kazani 40 let a na předem avizovaný konec kariéry se dokázala maximálně koncentrovat a vybojovat bronz.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední závod Angely Maurerové sledoval v Kazani reportér ČRo Michal Jurman

„S Maurerkou jsem plaval tak, že mě porážela, než jsem se dostal na její úroveň,“ vzpomíná na Němku ze své závodní kariéry současný trenér české dálkoplavecké reprezentace Rostislav Vítek. „Poslední závod kariéry, bronzová medaile, úžasné.“

Vítek, vrstevník Maurerové, ukončil kariéru už před třemi lety. Zatímco nestárnoucí Němka, která první velkou medaili získala před 16 lety na ME, dál ve velkém brala cenné kovy útokem, odešla za mateřskými povinnostmi například i jedna z jejích největších soupeřek vůbec, Jana Pechanová.

„Společně s Janou vždy soupeřily o medaile. Byly to velké bojovnice, obě dokázaly rozdávat rány. I tady dokázala, jak je tvrdá,“ zhodnotil německou plavkyni český kouč.

Po bronzu z letošního mistrovství světa ale ukázala Maurerová i svoji citlivější tvář, ve které nechyběly slzy. „Pláču. Nevím, co bude dál, musíme si sednout s trenérem. Teď ale jsem spokojená s tím, že ta tečka byla taková, jaká byla. Medailová,“ říká Angela Maurerová.

Ačkoliv ta nejcennější, tedy olympijská medaile jí v kariéře o kousek unikla. Získat ji za její generaci může ale ještě v Riu třeba její věčná soupeřka Jana Pechanová.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme