Plavkyně Moravčíková si na ME vyčarovala 8. místo

Plavkyně Martina Moravčíková se dala, jak sama říká, na kouzlení. Inspiraci čerpá ze svého oblíbeného filmového příběhu o Harrym Potterovi. A že to v jejím případě funguje, potvrdila právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková zaplavala ve Štětíně svůj životní závod | Foto: Michal Jurman

Na mistrovství Evropy v Debrecínu skončila na prsařské stometrové trati osmá. S Martinou Moravčíkovou po jejím nejlepším výsledku kariéry mluvil přímo v Maďarsku Michal Jurman.

Martino, 8. místem jste dosáhla nejlepšího výsledku kariéry na ME v dlouhém bazénu. Jste spokojená?

Jsem. Podařilo se mi stáhnout zase o kousíček stáhnout čas. Tohle zlepšení na stovce by mohlo přinést i nějaký kvalitní čas na dvojnásobné trati.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prsařku Moravčíkovou pozval před mikrofon Michal Jurman

Tropická bouře, která se v Debrecínu odpoledne strhla, jako by se dostala do vašeho těla. V úvodu jste byla v bazénu jako hurikán. Ještě 30 m před cílem jste měla reálnou šanci bojovat o 3. místo…

Trochu mi nevyšel dohmat. Musela jsme udělat o tempo víc, možná jsem to měla jen proplout, ale to se stává normálně. Ke sportu to patří.

Jak probíhala příprava na finále? Včera jste říkala, že si pustíte na pokoji Harryho Pottera a pak třeba budete i sama čarovat v bazénu...

(Smích) Tak Harryho jsem si pustila odpoledne. Zkoukla jsem celý díl. Čarovalo se, čarovalo. Vylepšila jsem si totiž osobní rekord, ale mohlo to být ještě o kousek lepší. Asi bych tu potřebovala ještě nějakou Hermionu.

Avizovala jste útok na olympijský A limit. To nakonec nevyšlo, ale ještě je jedna šance, že?

Na stovku jsou ještě jedny závody v Budapešti a zítra mě čeká dvojnásobná trať. Kdyby se ani tam A limitu nepodařilo dosáhnout, tak myslím, že budou brát i nějaké s B limitem. Tím, že bych měla v ČR nejrychlejší čas, tak mám šanci, že bych do Londýna jela.

Jak jste na tom s únavou před vaším posledním a nejdelším startem?

Vyplavu se, pořádně se nechám vyklepat a bude to v pohodě. Trénuji celý rok na to, abych vydržela závody, které trvají sedm dní. Únava je spíš psychická záležitost, když si to člověk nepřipustí, tak je všechno v pořádku.

S čím do dvoustovky půjdete, protože to už je trať, která plavce pořádně prověří a plavce se zeptá, jak si potrénoval a kolik vydržíš hlavně na posledních padesáti metrech?

To je pravda, mě se většinou ptá na to, jak jsem na tom psychicky, jak to vnímám. Když půjdu na start v pohodě, můžu dosáhnout na dobrý čas, ale záleží, co se mi bude dít v hlavě.

Máte zde rodiče, přesto žijete, studujete a trénujete v Americe. Byl už čas se spojit s americkým trenérem a zhodnotit Vaše vystoupení zde?

Byla jsem s ním v kontaktu a říkal, že to je skvělá práce. Je to tam, kde jsme to chtěli. Zaplavala jsem osobáky. K A limitům ale budu muset ještě vykouzlit nějaké tři desetiny. To se s ním zase poradím.

Přijde před dvousetmetrovou tratí také Harry Potter nebo něco jiného?

Taky Harry Potter (smích).

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme