Plavkyně Moravčíková vytvořila na MS český rekord, na semifinále to nestačilo

Česká plavkyně Martina Moravčíková vytvořila na mistrovství světa nový český rekord na dvousetmetrové prsařské trati. Ani to jí ale nestačilo k postupu do semifinále, které ji po konečném 18. místě uniklo o 23 setin sekundy. Nový český rekord má hodnotu 2:28,35.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Moravčíková v tureckém dějišti MS 2012 v krátkém bazénu | Foto: Michal Jurman

„Plavala jsem to opravdu dobře, dala jsem do toho maximum a můžu odcházet jedině se spokojeností, i když těch třiadvacet setin mě mrzí,“ hodnotila své vystoupení na světovém šampionátu Moravčíková.

„Osobně jsem si myslela, že by to semifinále mohlo padnout, záleží na to, jak to ostatní holky pojedou, protože je tam mnoho kvalitních plavkyň, které tu dvoustovku umí rychleji já. Ale určitě jsem i tak spokojená, že jsem si polepšila nasazení. Neplánuju s tím zatím seknout, tak se ještě určitě polepším,“ slibuje česká reprezentantka.

Druhá česká zástupkyně v dopoledních rozplavbách Sabina Dostálová zaostala za svými možnostmi a na stometrové trati volných způsobem skončila až na 51. místě.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme