Plavkyně Pechanová bude na MČR testovat formu i kotník

Nejlepší čeští dálkoví plavci se dnes ve velkém sjíždějí k plzeňskému Boleveckému rybníku. Právě v něm se totiž bude bojovat o medaile z mistrovství České republiky. Chybět na startu desetikilometrového závodu nebude ani olympijská naděje Jana Pechanová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Pechanová po 10. místě v závodu na 5 kilometrů na MS | Foto: Michal Jurman

Ta se právě vrátila z Velké Británii a návrat to byl pompézní. Z míst, kam bude za měsíc odlétat ke svému olympijskému závodu, si přivezla ze dvou závodů dvě zlaté medaile, a na domácí šampionát tak dorazila v plné síle.

„Chci se ukázat v dobrém světle, přeci jen jsem letos u nás ještě na volné vodě neplavala. Na druhou stranu, jedu tam z plného tréninku, takže můžu věřit, že to dobře dopadne. Ale těžké to každopádně bude,“ říká Pechanová před svým poslední startem v Česku před odletem na olympiádu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Pechanová je hlavní kandidátkou na republikový titul, byť laborovala s bolavým kotníkem

Z Velké Británie si přivezla hodně sebevědomí, když zde porazila i olympijskou medailistku z Pekingu Keri-Anne Payneovou. Zároveň se ale vrátila s jednou velkou neznámou ohledně svého nedávného zranění kotníku. Zatímco v osmnáctiminutových závodech na Ostrovech kotník vydržel, nyní jej čeká zkouška v klasickém dvouhodinovém závodě.

„Teď to právě zaťukávám na zuby, od pondělka mě to vůbec, ale vůbec nebolí. Dokonce mě i napadá, jestli nevyzkoušet kolo nebo běh, ale pokoušet to asi nebudu,“ krotí přehnaný optimismus Pechanová.

Pokud chcete nejen tuto olympijskou kandidátku na medaili vidět přímo v akci, doražte k Velkému Boleveckému rybníku. Desetikilometrový závod zde startuje v pravé poledne.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme