Plavkyně Pechanová míří k OH přes nemoc a napříč kontinenty

Z Brazílie na skok domů. Pak hned do Jihoafrické republiky, po ní trénink ve Španělsku, závod v Izraeli a možná i ten v Mexiku. Přesně takto, jako z cestovatelského deníku Willyho Foga, vypadá pohled do kalendáře české dálkové plavkyně Jany Pechanové. Odškrtnutý z tohoto seznamu má zatím česká naděje pro olympijské hry v Londýně pouze záznam s označením - Brazílie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálková plavkyně Jana Pechanová | Zdroj: ČTK

V závodě Světového poháru v Rio de Janeiru přitom Pechanová překvapila sama sebe. Bez většího tréninku zde v silné konkurenci skončila osmá, a mohla tak být se svým výkonem v Jižní Americe beze zbytku spokojená.

„Přijela jsem velmi spokojená, pokud všechno půjde tak, jak by mělo jít, snad jdeme s trenérem dobrým směrem,“ zářila po návratu Pechanová spokojeností, ačkoliv brzy po příletu z Brazílie ji schvátila nemoc.

Vynechat nějakou kolonku ve svém přípravném programu na olympijské hry ale Pechanová ani tak nehodlá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Pechanová bere všechny závody v letošní sezoně jako přípravu na olympiádu a těší se, až bude moct vyjet ven na kole, aby posílila pro plavání tak důležité nohy

„Ten rozdíl zhruba čtyřicet nebo padesát stupňů, co jsem měla z Brazílie, pro mě asi nebyl ideální, i když jsem se snažila dát na sebe pozor. Netrénovala jsem úplně naplno, spíš jen tak opatrně, horečky mě ale donutily, abych ležela celý týden a dostala to ze sebe, než zase odletíme na další soustředění.“

A na to se Pechanová vydá už dnes, tentokrát do Jihoafrické republiky, kde už trénovala závěrem minulého roku.

„Letíme na úplně jiné místo, kde jsem ještě nebyla ani já, ani můj trenér. Budeme pobývat na Stellenbosch University, všechno bude nové, vůbec nevíme, do čeho jdeme. Je to takové univerzitní městečko,“ přibližuje Pechnová místo svého nejbližšího přechodného pobytu, kde bude moci trénovat jak ve venkovním, tak vnitřním pětadvacetimetrovém bazénu.

Doma, kde si ji s nadsázkou užijí opravdu jen v případě nemoci, tak příliš času nepobyla a už vše pomalu směřuje k dalšímu závodu, Světového poháru v izraelském Eilatu.

Jana Pechanová na plaveckém MČR v Chomutově | Foto: Michal Jurman

Tedy místu, na které má z minulého roku více než dobré vzpomínky. To zde totiž vylovila během mistrovství Evropy hned dvě cenné medaile.

„Kdybych se vrátila s nějakým tím kovem, nebylo by to špatné. Spíš ale všechno směřujeme k olympiádě, všechny ty závody, které absolvuju před Londýnem, jsou jen takovou přípravou,“ nedává si Pechanová konkrétní cíle během svých následujících vystoupení v závodech Světového poháru.

Kromě nich ale nepodceňuje momentálně neúspěšnější česká plavkyně ani přípravu tak říkajíc na suchu.

„Už mi docela chybí kolo, těším se na to, až bude počasí, abych na něm zase vyjela. Chci poškádlit ty horské cesty, cítím na sobě, že mi to horské kolo sedí směrem k přípravě a samotnému plavání a finiši, kdy potřebuju být v posledních pěti stech metrech hodně rychlá. Pokud mi při plavání vytuhnou nohy, je konec,“ prozrazuje Pechanová, že pokud přeci jenom první polovinu tohoto roku zavítá do Čech, budou se moci z její společnosti těšit spíše jen veverky a náhodní myslivci.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme