Plavkyně Vollmerová přelstila srdce a vybojovala na OH zlato

Při každém závodě musí mít nablízku defibrilátor. Přesto už vlastní 28 medailí z velkých mezinárodních soutěží. Včera svou sbírku rozšířila o zlato a nádavkem o světový rekord. Kdo? Plavkyně Dana Vollmerová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dana Vollmer of the U.S. poses with her gold medal after setting a world record to win the women's 100m butterfly final at the London 2012 Olympic Games at the Aquatics Centre July 29, 2012 | Zdroj: Reuters

Od supraventrikulární tachykardie k olympijskému zlatu a světovému rekordu, asi tak nějak by se dal do jedné věty shrnout příběh americké plavkyně Dany Vollmerové. Ta se stala hrdinkou včerejšího programu v londýnském bazénu.

V roce 2003 bylo základním statistickým údajem šestnáctileté plavkyně číslo 240. Právě téhle hodnoty dosahoval její srdeční puls. Lékaři u Vollmerové diagnostikovali supraventrikulární tachykardii a poslali ji na operaci srdce. Už o rok později získala kraulařka a motýlkářka štafetové zlato na hrách v Aténách.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výjimečnou osobností Her je také plavkyně Dana Vollmerová

Klidně bychom jí mohli říkat ‚folmerová‘, protože rodačka ze Syracuse je německého původu. V Aquatics Centru dohmátla v neděli večer na motýlkářské stovce ve fantastickém světovém rekordu 55,98 a to se ještě špatným dohmatem o tři nebo čtyři desetiny připravila.

„Myslím, že ani nedokážu najít slova pro to, co cítím. Je to vzrušující pocit, jsem úplně na střeše světa. Vypadá to, že se všechno to strádání vyplatilo. V hledišti jsou moje rodina i můj manžel. Je neskutečné, co všechno do mě moje rodina investovala a vůbec všichni lidé kolem,“ rozplývala se šťastná Američanka.

Kdybyste v blízkosti olympijského bazénu zahlédli malý, nenápadný kufřík, je tam kvůli Vollmerové. Jde o defibrilátor, který musí být z rozhodnutí kardiologa nablízku, kdykoli Dana skočí do bazénu.

Jiří Hošek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme