Plavkyně Závadová je na MS ve finále, Chocová a Baumrtová v semifinále

Dvojnásobné zastoupení bude mít česká reprezentační výprava plavců na mistrovství světa v Istanbulu v podvečerních semifinále. Petra Chocová postoupila na trati 50 metrů prsa ze čtvrtého místa, Simona Baumrtová zaznamenala na 100 metrů znak dokonce nejrychlejší čas ze všech. Hned do finále pak postoupila Barbora Závadová na 400 metrů polohově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová postoupila do finále polohové čtyřstovky na MS osmým nejlepším časem | Foto: Michal Jurman

„Popravdě řečeno jsem takový čas nečekala, ráno jsem si říkala, že nemusím jet úplně naplno, trochu mě to myšlení štve. Ale když jsem viděla Simmondsovou, která má zaplaváno 56,8, jak já na poslední pětadvacítce dávám skoro tělo, říkala jsem si, že buď jedu 56,5, nebo ona 59,0. Snažila jsem se hlídat holky vedle sebe, uvidíme odpoledne, možná se šetřily na semifinále,“ říká Simona Baumrtová.

„Byl to první start, spíš jsem se tak nějak rozkoukávala, jak to chodí v call roomu. Na první startu je to dobré, ale chytám to až po první obrátce, takže vůbec nevím, co mám dělat na první pětadvacítku, aby to bylo rychlé. Doufám, že ještě dokážu jít rychleji,“ zhodnotila úvodní vystoupení na světovém šampionátu Petra Chocová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Simona Baumrtová byla svým dobrým výkonem překvapená

Na padesátce prsa padl přitom rekord šampionátu, který má nyní hodnotu 29,56 sekundy. Postarala se o něj v rozplavbách olympijská vítězka z Londýna Ruta Meilutyteová z Litvy.

Na 100 metrů prsa mužů nepostoupil z rozplaveb Petr Bartůněk, který s časem 59,57 sekundy obsadil konečné 26. místo. Do semifinále nepostoupil ani Martin Verner na stovce motýlek, čas 53,32 mu stačil jen na konečné 38. místo.

Rovnou finálovou účast si zajistila Barbora Závadová, která postoupila na trati 400 metrůpolohově jako poslední za čas 4:34,67. Spokojená ale nebyla, protože zaplavala čas, který je hluboko za jejím osobním maximem.

„Trenéři mě uklidňují, že k času, který jsem zaplavala loni, se budu těžko přibližovat. Všichni to říkají, ale kdyby byli v mé kůži, zažívají to samé. Pocit toho, že plavu x sekund za osobákem, není úplně OK,“ zlobila se Závadová.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme