Plavkyně Závadová se do semifinále polohové dvoustovky neprobojovala

Česká plavkyně Barbora Závadová se v semifinále polohové dvoustovky na olympiádě v Londýně neobjeví. V rozplavbách obsadila až 32. místo s časem 2:17,54, přičemž za svým vlastním českým rekordem zaostala v olympijském bazénu o propastné tři a půl vteřiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová - jedna z největších českých plaveckých nadějí pro OH | Zdroj: ČTK

V první polovině závodu to přitom vypadalo, že by postup české rekordmance ujít neměl, na padesáti metrech znak obracela na čtvrtém místě. Jenomže potom přišla prsařská část, kde nabrala Závadová velkou ztrátu a ve své rozplavbě skončila poslední, celkově pak třiatřicátá.

V rozplavbách polohové dvoustovky jednoznačně dominovala teprve šestnáctiletá Jie Š´-wen z Číny, která už má na krku jednu medaili, a sice zlatou z dvojnásobné trati, kterou navíc ozdobila i světovým rekordem.

V mužském večerním semifinále na dvě stě metrů motýlek nebude chybět ani obhájce olympijského zlata z Pekingu a Atén Michael Phelps, který z rozplaveb postoupil z pátého místa.

Fenomenální Američan vyhlásil už před olympiádou útok na rekordní bilanci sportovní gymnastky Larisy Latyninové, která na olympijských hrách posbírala neuvěřitelných 18 medailí. K tomu, aby její rekord vyrovnal, chybí Phelpsovi jediná medaile.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme